השוואת מיצוי זכאות

באילו יישובים פועלים התושבים לרכוש דירות בפרויקט מחיר למשתכן ובאילו הם נשארים מאחור?

:

מהם היישובים באזור חיפה והקריות שממצים את זכותם להשתתף בפרויקט מחיר למשתכן, ובאילו יישובים יש עוד תושבים רבים שלא הצטרפו והוציאו תעודת זכאות למרות שיש להם זכות לכך? בדיקה חדשה מצליבה בין נתוני משרד השיכון בנוגע להנפקת תעודות הזכאות לבין כמות התושבים בכל עיר ומראה מהם היישובים באזור הקריות שמובילים במחיר למשתכן ומי נשאר מאחור.

מחיר למשתכן, תוכנית הדגל של הממשלה בתחום הדיור, מציעה דירות חדשות בהנחה של מאות אלפי שקלים. הדרך לרכישת דירה בפרויקט, אשר עוברת בהגרלות ייעודיות, מתחילה בהוצאת תעודת זכאות. זוגות צעירים ורווקים אשר אין ברשותם דירה ולא החזיקו באחת בשנים האחרונות, זכאים להשתתף בפרויקט ולרכוש דירה בהנחה של עשרות אחוזים ומאות אלפי שקלים.


גיא ודורון לוי, קרית ביאליק קרדיט- סטודיו Aa

בדיקה חדשה מעלה כי בעוד תושבי טירת הכרמל, רכסים וקרית מוצקין עומדים על זכותם להשתתף בפרויקט, בקרית ים, קרית אתא ונצרת עילית שיעור המשתתפים  נמוך בהרבה ועומד על כשליש ביחס ליישובים שנמצאים בראש הטבלה. כך למשל, בטירת הכרמל ובקרית אתא הוצאו מספר דומה של תעודות זכאות, למרות שהאחרונה גדולה כמעט פי 3 מהראשונה. המשמעות היא שבקרית אתא קיימים ככל הנראה מאות תושבים אשר זכאים להשתתף בהגרלות ולרכוש דירה בהנחה משמעותית אך לא ביצעו את הצעד הראשון של הוצאת תעודת זכאות.

מחברת גיא ודורון לוי, אשר בונה כ-1,000 יחידות דיור בשכונת "אפקה" בקרית ביאליק, נמסר כי "הניתוח מראה כי אלפים באזור חיפה והקריות עוד לא מימשו את זכותם לדירה מוזלת וזה לאחר שבחודשים האחרונים הוגרלו במסגרת פרויקט מחיר למשתכן אלפי יחידות דיור בהנחות משמעותיות, ומעגל הזכאים מוגדל על ידי הממשלה מעת לעת. כמו כן קיימים כיום פרויקטים רבים שבהם רשאים זכאים לקנות דירה גם בלי הגרלה ובכך לבטל את אלמנט חוסר הוודאות אשר אולי מרתיע את חלקם. זכאים שיגיעו כיום לפרויקט "אפקה"  יוכלו לרכוש דירה בהנחה של מאות אלפי שקלים ממחיר השוק, בשכונה חדשה בסמיכות לפארק ענק שעתידה להפוך למובילה בצפון".

*נתוני משרד השיכון, יוני 2018

**דו"ח הלמ"ס – רשויות מקומיות 2015

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנדל"ן