חגיגת בריאות רב תרבותית

במרכז הילד של כללית ארמון, המשרת שכונות יהודיות וערביות כאחד, נערכה חגיגת בריאות באוירת דו קיום בעברית ובערבית
צילום: דוברות כללית

33 ילדים, מלווים בבני משפחה, הגיעו לחגיגת בריאות שנערכה להם במרכז לבריאות הילד של כללית בהדר לקראת כניסתם לבית הספר. הורי הילדים שמעו הרצאה מפי ד"ר יעל ויין, מנהלת מרכז הילד בנושא ההתפתחות הילד, בהדגישה כי לכל ילד קצב ההתפתחות שלו. האחות מיסא סעיד סייעה בתרגום המידע לערבית. בהמשך, ניתנה הדרכה של שיננית כללית סמייל על בריאות השן, עם הדגמה חוויתית וכן התנסו הילדים בחצייה בטוחה של הכביש בעזרת דגם של מעבר חצייה שנפרש במקום, בתחנת הפעלה בנושא בטיחות בדרכים. דיקלה אופיר דיאטנית הילדים הדריכה בנושא על נושא הכנת כריך בריא והילדים הופתעו לגלות שהוא גם טעים. הילדים נהנו גם מהצגה שעסקה בחשיבות השמירה על ניקיון אשר הועברה בשילוב של ערבית ועברית.

מנסיוננו, מדגיש צוות כללית, ילדים הם סוכני המידע ושינוי ההתנהגותי החשוב ביותר. כשהמסר מועבר באופן מהנה ותוך השתתפותם הפעילה, הוא גם מופנם. אירועים אלה הם גם הזדמנות לאתר בעיות רפואיות לפני הכניסה לבית הספר ולטפל בהן בעוד מועד, כמו בעיות ראיה שאם אינן מטופלות ומאובחנות בזמן עלולות לגרום לקשיים בלימודים כי הילד אינו רואה היטב את הלוח, המורה וחומר הלימוד.

מעבר לכך, מצאנו שביקור במרפאה ופעילות מהנה עם הצוות, שלא בעת מחלה או בדיקה, יוצר עבור הילד אסוציאציה חיובית. בהמשך, הוא ישתף פעולה טוב יותר, גם כשיידרש מתן טיפול, כי המקום והצוות המטפל אינם נתפסים אצלו כאיום אלא, קשורים בחוויה מהנה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות