בדרך יצירתית: כיצד הבריחו שני תושבי הקריות קוקאין לישראל?

המשטרה ורשות המיסים סיכלו הברחת מעל 1 ק'ג קוקאין לישראל בדרך מאוד יצירתית: החשודים נעצרו
במסגרת המאבק של משטרת ישראל ורשות המסים נגד נגע הסמים על מנת למנוע פגיעה בציבור, ניהלה המשטרה בשבועיים האחרונים פרשיה סמויה בשיתוף רשות המסים-מכס נתב"ג, ורשויות אכיפה נוספות בחו"ל, בסיומה עצרה לפני כשבועיים 2 תושבי הקריות (בני 18 ו-29) בחשד כי ייבאו ארצה סמים מסוג קוקאין, שהוסלקו באופן ייחודי בתוך ציורי שמן, שנשלחו ארצה בדואר

ראשיתה של הפרשיה, עם קבלת עדכון מחוקרי יחידת הסמים של מכס נתב"ג, כי חבילה שנשלחה ארצה מפרו, מכילה עפ"י החשד סם מסוג קוקאין.

דרך יצירתית.

דרך יצירתית.

בהתאם לתכנית החקירה ועל מנת לחשוף ולעצור את העומדים אחרי העבירה, נבדקה תחילה הכבודה ע"י מעבדת הסמים בחטיבת הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל ועם קבלת האינדיקציה החיובית כי מדובר בקוקאין, המשיכה המשטרה "ללוות" את החבילה עד העברתה לידי המזמין, כאשר את המסירה הפיזית של החבילה, בצעו בלשי המשטרה שהתחזו לעובדי חברת השליחויות.

כאמור, עם קבלת החבילה בידי החשוד הראשון , נעצר קטין (נכון למועד העבירה) והועבר להמשך טיפול חקירות בתחנת המשטרה, כאשר תרגילי חקירה שונים קדמו ואפשרו את חשיפת זהותו של השותף- החשוד השני.

שני החשודים נעצרו והיום יוגש נגדם כתב אישום ע"י פרקליטות חיפה,  בבית המשפט המחוזי.

פעילות זו היא חלק מרצף של פעולות שמבצעת המשטרה מידי יום במטרה להעניק ביטחון ולהגן על שלומו של הציבור וזו מצטרפת לסיכול של אלפי ניסיונות הברחת סמים בשנה, המתבצעות בכלל מעברי הגבול ארצה,  יחד עם רשות המיסים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות