הנמל הפוליטי

איך פועל מנדי זלצמן כדי לכבוש את חיפה? מה סיכוייו? איך יגיבו אליו המתחרים? אלירן טל מסכם שבוע פוליטי מרתק


משימה לא פשוטה עומדת לפתחו של מנדי זלצמן. המירוץ לראשות עיר גדולה הוא אתגר שזמן ההבשלה אליו רב, בטח כשאתה דמות לא מוכרת לרוב תושבי העיר.

אחרי שקיבל מהדירקטוריון של הנמל אישור לצאת לחופשה ללא תשלום, נותרו למנכ"ל המוכשר שלושה חודשים לעשות כאן הפיכה. אם יזכה – זאת תהיה סנסציה בקנה מידה ארצי. אם יפסיד – סביר להניח שיראה במירוץ כהרפתקאה חביבה ויחזור לעימותים אליהם הורגל – מול הועד החזק והתחרות הגוברת בתחום הנמלים.

ספק אם זלצמן יטריח את עצמו לבלות חמש שנים במועצת העיר בישיבות משמימות וארוכות. הוא רוצה הכל או כלום. ראשות עיר או חזרה לעבודה.

בינתיים זלצמן מגבש את הצוות שיעבוד אתו בחודשים הקרובים. הוא גם מתחיל לבנות תקציב, בזה הוא מצויין, לנתח ולפלח את העיר ולהתחיל לשרוף את הדשא: הכנות לאירוע השקת הקמפיין, חוגי בית, פגישות עם דמויות משפיעות, גיוס כספים, חבירות פוליטיות וכמובן הרכבת הרשימה שתתמודד למועצה מטעמו.משימות רבות והזמן קצר.

האם יהיה שינוי? תמונה: אלבום פרטי

"רק בעוד חודש או חודשיים נדע אם הוא מצליח לשכנע". תמונה: אלבום פרטי

ההתמודדות של זלצמן טורפת את הקלפים. יכול להיות שרק בעוד חודש או חודשיים נדע – בהתבסס על סקרי עומק – אם הוא מצליח לשכנע ולצבור גל תמיכה. גל לא יספיק. הוא זקוק לנחשול ענק שישכנע את הספקנים שהוא הראוי ביותר להיות כאן ראש עיר.

השלב הראשון הוא החדרת המוצר לשוק: בדומה לעציוני, גם זלצמן צריך לשטוף את העיר בשלטי חוצות, פירסומים בתקשורת המקומית, ראיונות עיתונאיים וכל מה שיוכל לסייע לו להיכנס לתודעה.

נדמה שקליש רותם מיקסמה את כוחה בעיר. היא כבר בשיאה האלקטורלי. יהב עדיין מוביל ברוב הסקרים אבל בפער שבריר במיוחד. הלהט לצרף לקמפיין שלו את "צעירי חיפה" אומר משהו על מצבו כמותג מקומי.

זלצמן, אם יפעל אסטרטגית נכון, יכול לשאוב קולות ממחנה יהב, אבל גם להביא לזליגת קולות מתומכי קליש ועציוני. השאלה מי מהארבעה יצליח לשכנע את המתלבטים ומי מבין השלושה (קליש, זלצמן ועציוני) יגיע כשידו על העליונה בישורת האחרונה לפני ה-30 באוקטובר. המוביל יזכה לסחף של קולות ממתנגדי יהב שרוצים לתמוך במועמד בעל הסיכויים הגבוהים ביותר להחליף אותו.

זלצמן מביא אתו ניסיון ניהולי מרשים. הוא איש לבבי, חייכן, ידען. הוא גם באמת אוהב את העיר. הוא גם מקושר היטב למפלגת השלטון – לליכוד. חסר לו ניסיון פוליטי – מוניציפלי. מתחריו כבר נוברים בארכיונים ומחפשים שם את מגרעותיו כמנכ"ל וכאדם.

מעניין ומסקרן לראות איך יגיבו לשחקן החדש במגרש הפוליטי תושבי חיפה שלא תמיד צפויים כידוע לעם.

הניתוח הזה יכול  כמובן להשתנות אם וכאשר בורובסבקי יחליט להיכנס גם הוא למירוץ…
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads