בית חולים "כרמל" מסכם את שנת 2014 בסימן חיובי ומסמן את שנת 2015 כשנה של חידוש ובנייה

בבית חולים "כרמל" סוגרים את שנת 2014 עם מאזן חיובי גדול הכולל את הפגיה המובילה באיכותה בארץ, מחלקה פנימית במקום הראשון בבתי החולים של הכללית, תנופת בניה, ממוגרף דיגיטלי חדש ומרכז שירות חדש לטובת המטופלים
 "הטיפול הטוב ביותר בחולה ובמשפחתו, הם הדגל שלנו בכרמל". צילום: אלי דדון

"הטיפול הטוב ביותר בחולה ובמשפחתו, הם הדגל שלנו בכרמל". צילום: אלי דדון

"השנה הייתה ללא ספק שנה מיוחדת ומאתגרת בבית החולים כרמל", כך מסכמת את שנת 2014 מנהלת בית החולים, הד"ר חן שפירא. "בית החולים כרמל ממשיך לשמור על מקומו כמוביל באיכות רפואית, הישג אשר דורש עבודה מסודרת ומבוקרת כל הזמן. מדדי האיכות הלאומיים בקרדיולוגיה אצלנו בכרמל (זמן לביצוע צנתור בחולה עם אוטם חריף בשריר הלב) הם המובילים בישראל. גם השנה אנו מובילים בין בתי החולים של הכללית בחווית המטופל. פנימית ב', שהיא השנה מחלקת האשפוז המצטיינת בכרמל בשביעות רצון במטופלים, היא המדורגת ראשונה בין כל המחלקות הפנימיות של הכללית בארץ. בקרוב יסתיים סקר משרד הבריאות ויפורסמו התוצאות של כלל בתי החולים בישראל", מעדכנת ד"ר שפירא.
"המיון שלנו בכרמל ממשיך להיות מיון פעיל שמושך חולים מכל הצפון. למרות העומס של כ-80,000 ביקורים בשנה, המיון בכרמל מוביל בין כל בתי החולים של הכללית בשביעות רצון המטופלים, בדגש על היחס האישי והאנושי שניתן בו", מציינת ד"ר שפירא. "גם מספר הלידות עם כ- 3,000 לידות ב-2014 ממשיך לעלות ולטפס השנה, כמו גם מספר הפגים המטופלים בפגיה שלנו, שדורגה השנה על ידי משרד הבריאות כפגיה המובילה באיכותה בארץ. המחלקות השונות בכרמל ממשיכות לקצר את האשפוזים בעזרת תאום הדוק יותר בין הפונקציות השונות בבית החולים, והדבר ניכר בקיצור ימי האשפוז, בדרך זו מספר רב יותר של מטופלים, זוכים לקבל טיפול מעולה מידי הצוותים שלנו בכרמל".

למרות האילוצים הכלכליים המורכבים, המשיכה השנה תנופת בניה ושיפוצים נרחבת בבית החולים. הקליטה של מכשור חדיש למכון ההדמיה ולרפואה הגרעינית הסתיימה. הפרגולה הצבעונית מעל גינת מחלקת ילדים בולטת למרחק, והשלמתה מאפשרת לילדים המאושפזים ולהוריהם רווחה רבה.

ד"ר שפירא. סיום חיובי. צילום: אלי דדון

ד"ר שפירא. סיום חיובי. צילום: אלי דדון

בכרמל נחנך, בשלהי השנה, פרויקט הדגל של בית החולים, מרכז שירות ומידע לניתוחים, אשר יהיה תחנה אחת של שירות למען החולים והצוות, בדרכם לניתוח אלקטיבי (ובעתיד גם ליתר הפעולות הפולשניות). הנחשונים שבחבורה הם המחלקות אורולוגיה ואורטופדיה, ואליהן הצטרפה כעת מחלקת עיניים, מחלקות אשר פעילותן מורכבת מפעילות אלקטיבית ודחופה מגוונת בכמה אתרים.
"התגובות מהמטופלים, מרפאות הקהילה והמחלקות המעורבות הן מצוינות, ואנו ממשיכים כל העת להפיק לקחים וליישמם", אומרת ד"ר שפירא בסיפוק. "אנו נערכים להצטרפות כל המחלקות המנתחות בשנת 2015 למרכז השירות. אנחנו ממשיכים כל העת בשדרוג המעורבות והקשר המיוחד שלנו עם הקהילה, וגם השנה נוספו עוד מרפאות בקהילה הקרובה והרחוקה, אשר מאוישות על ידי צוותי הרופאים המצוין שלנו מכרמל", אומרת ד"ר שפירא.

פרויקט ייחודי של מעקב אחרי חולים שעברו אירוע מוחי מתקיים כרצף טיפולי בין המחלקה הנוירולוגית לצוות מולטידיסיפלינרי בלין. מודל זה הוא פיילוט ארצי , ממנו ילמדו שאר בתי החולים והמחוזות.

"בשנת 2015, נמשיך לשים דגש על העשייה החשובה ביותר שלנו, הטיפול המייטבי באיכות ומצוינות בחולה", אומרת ד"ר שפירא. "הקמנו את מערך האיכות והבטיחות, שיוביל וילווה את ליבת העשייה שלנו. השנה נתרכז בתחום הלמידה מטעויות וכמעט טעויות, ופרויקט הדגל של כולנו יהיה "ספר וכולנו נשתפר".

השנה צפויים בכרמל כמה פרויקטים ענקיים של בינוי ושיפוץ, אשר יתרחשו בו זמנית ויהיו אתגר אדיר ליכולת בית החולים להמשיך לקיים שרות רפואי טוב בתוך בינוי פעיל. חדרי הניתוח של "אשפוז – יום" ייבנו מחדש כחדרים משודרגים אשר יאפשרו ביצוע ניתוחים גדולים במתחם ממוגן, מתחם אשר ישרת את המטופלים והצוות בימי השגרה, וגם בעיתות חירום. "סגירת מתחם אשפוז יום לצורך הבינוי, תאפשר לנו להוסיף עוד חדר פעולות כירורגיות מתקדם, וכן להתאים ולשדרג את חדרי הפעולות של המכון הגסטרואנטרולוגי. במקביל ייבנה מתחם חדש למכון הראות", מסכמת ד"ר שפירא.

גם המטבח של כרמל בן ה- 30 יזכה השנה סוף סוף לבינוי ואבזור מחדש. לצורך כך נסגר חדר האוכל של הצוות, והועבר למתחם זמני בקרבת הקפיטריה.

בקרוב ייפתח במכון ההדמיה מתחם ההתאוששות לחולים העוברים פעולות פולשניות, ובכך ישתפרו התנאים לטיפול הן לחולים והן לצוות המטפל.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות