סדנת הנקה במרכז הכרמל

אירוע לקידום הנקה נערך במסגרת אירועי שבוע ההנקה העולמי במרפאת כללית רש במרכז הכרמל
אירוע לקידום הנקה נערך במסגרת אירועי שבוע ההנקה העולמי במרפאת כללית רש במרכז הכרמל

נשים בהריונן הראשון, מרביתן מלוות בבני זוגן, לקחו חלק בסדנא שנערכה במרפאת כללית במרכז הכרמל.

במהלך כשעתיים וחצי שוחחה עימן האחות אלישבע כהן ארזי – רכזת טיפות החלב בכללית, מחוז חיפה וגליל מערבי, על חשיבות ההנקה ובעיקר התייחסה לשפע שאלות וספקות שעולים בהקשר להנקה: כיצד להיערך לקראת הלידה? מיתוסים על הנקה? תזונה והנקה? ההשפעה של הנקה על ההופעה החיצונית של השד? האם יש חשש להשמנה? כיצד גומלים ועוד ועוד.

סדנת הנקה לקראת לידה – מרפאת רש. צילום דוברות כללית

בכללית מייחסים חשיבות רבה לעידוד ההנקה לאחר שהנקה הוכחה כתזונה הבריאה ביותר ליילוד עם השלכות לטווח הארוך. כמו כן, היא תורמת מאוד לקשר אם ילוד ולבריאות האם.

עם זאת, מציינת ענת ספרוני – אליהו מנהלת המחלקה לקידום בריאות בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי, כי בעידן המודרני לא תמיד קיימת מסורת בין דורית, יש פחות מקורות תמיכה שהייתה בעבר בשל מגורים לא בתוך משפחה מורחבת וכן נשים עסוקות בצד אימהותן גם בבניית קריירה או שותפים בפרנסת המשפחה ומתעוררות שאלות ובעיות שלא היו בעבר.

כמו כן, יש פיתוי רב לעבור להזנה בתחליב חלב נוכח הפרסומת האגרסיבית של היצרניות עם מסרים שמשלים את המיניקה כביכול מדובר באותה תזונה מבחינתו של התינוק.

על רקע זה נערכות בכללית חיפה וג"מ לאורך כל השנה סדנאות ייעודיות לנשים ולבני זוגן בשליש האחרון להריון וכן מפגשי תמיכה לאחר הלידה.

פרטים והרשמה ב5545* או במייל sadnaothaifa@clalit.org.il


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות