כשפוטין קורא, מייצבים את עמוד השדרה

מה הקשר בין מכתב מנשיא רוסיה ולאדימיר פוטין, לניתוח מורכב בעמוד השדרה שעבר קשיש בן 93 בבית החולים "כרמל"?
 

פוטין הזמין את הלוחם הוותיק למצעד בכיכר האדומה

פוטין הזמין את הלוחם הוותיק למצעד בכיכר האדומה

במצעד הניצחון על גרמניה הנאצית בתל אביב, צעדו בגאווה מאות מלוחמי מלחמת העולם השנייה, אבל אחד הלוחמים הנחשב כגיבור במלחמה בלט מעל כולם. זה היה חאין נתן (נוסון) שחגג לא מזמן את יום הולדתו ה 93.
נתן בן ה-93 הצליח לצעוד במצעד רק בעזרתו של ד"ר אלכסנדר ברוסקין מ"כרמל". ד"ר ברוסקין מכרמל הינו מנהל יחידת עמוד השדרה ונחשב לאחד המומחים המובילים בארץ ובעולם בתחום ניתוחי הרובוט המדויקים בעמוד השדרה. לפני מספר שבועות קיבל ד"ר ברוסקין בקשה מיוחדת, לאחר שנתן חאין הוזמן אישית על ידי נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין להגיע למצעד הניצחון על הנאצים. הבקשה הרוסית הייתה שנתן יוכל להגיע ולצעוד כגיבור המלחמה במצעד המכובד בכיכר הקרמלין. אבל אצל נתן התגלתה בעיה קשה בעמוד השדרה שלו, שמנעה ממנו ללכת למרחק של יותר מ- 20 מטר ובקושי לעמוד על רגליו. למרות גילו ומצבו הרפואי המורכב, הסכים ד"ר ברוסקין לנתח אותו בגבו. תוך מספר ימים עמד נתן על רגליו והדהים את כל הסובבים אותו.

המנותח נתן והרופאים ברוסקין וסלימאן. "הם החזירו לי את החיים מחדש". צילום: אלי דדון

המנותח נתן והרופאים ברוסקין וסלימאן. "הם החזירו לי את החיים מחדש". צילום: אלי דדון

עם צוות מנתחים ועוזרים מהמחלקה האורתופדית ובעזרת רובוט הניתוח "ספיין אסיסט" ניתח ד"ר ברוסקין את נתן. הניתוח היה מורכב וארך כשש שעות, במהלכו פתח ד"ר ברוסקין את תעלת חוט השדרה שהייתה סתומה לגמרי בגבו של נתן, טיפל בחוליות השבורות והצליח לשפץ את עמוד השדרה של נתן בן ה 93.
כבר לאחר ארבעה ימים מהניתוח המורכב הצליח נתן להפתיע את כל רופאי המחלקה האורתופדית בכרמל, עמד על רגליו והתחיל ללכת.
"אני שמח שהצלחנו להחזיר את כושר העמידה על הרגליים וההליכה של נתן", אומר ד"ר בורסקין, "זאת הייתה משימה לא פשוטה אבל הודות לצוות המעולה שלנו במחלקה, ולניסיון הרב שצברנו בכרמל, אני שמח לראות את נתן עומד ומחייך".
"אין לי מילים להודות לד"ר ברוסקין על המקצועיות, ולצוות הנפלא של כרמל עם על השירות המדהים שקיבלתי", אמר נתן, "הם פשוט החזירו אותי לחיות מחדש".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות