מסוכן ללכת בחיפה

העיר חיפה ממוקמת במקום הרביעי והלא מחמיא, בשיעור הולכי הרגל שנפגעים בתאונות דרכים
 

העיר חיפה ממוקמת במקום הרביעי בהיפגעות הולכי רגל בתאונות דרכים בישראל.

כך עולה מניתוח מיוחד של עמותת אור ירוק שנערך על סמך נתוני הלמ"ס.

מהנתונים עולה כי בחמש השנים האחרונות (2013-2017) נפגעו בעיר 868 הולכי רגל בתאונות דרכים – 3.10 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים – כאשר בכל שנה נפגעים בממוצע בחיפה: 173 הולכי רגל בתאונות דרכים (!).

עוד עולה מן הנתונים כי בשנת 2017 נפגעו בחיפה 187 הולכי רגל, מתוכם חמישה הולכי רגל נהרגו ו- 37 נפצעו באורח קשה.

(צפו למטה ברשימת הערים המלאה והולכי הרגל הנפגעים בהן).

 

מסוכן ללכת בחיפה. צילום: אילוסטרציה

בעמותת אור ירוק ניתחו את נתוני ההיפגעות של הולכי הרגל ב-33 ערים שבהם מעל 50 אלף תושבים, בתקופת זמן של חמש שנים. המטרה היא לתת תמונת מצב מדויקת כאשר הנתונים נבדקו גם בהשוואה למספר התושבים בכל עיר וניתן מדד של הולכי רגל נפגעים בהשוואה לכל אלף תושבים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הולכי הרגל נפגעים בעיקר בתחום העירוני וניתוח הנתונים מראה שרובם הגדול נפגע כתוצאה מאי מתן זכות קדימה של נהג הרכב. את הנתונים הללו ניתן לשנות, באמצעות ריסון מהירות הנסיעה של כלי הרכב, על ידי הצבת פסי האטה באותם רחובות אדומים שבהם נפגעים רוב הולכי הרגל.

בנוסף, חייבים להגביר את הנוכחות המשטרתית בתוך הערים ולהתמקד באכיפה כנגד אותם נהגים שמזלזלים בחייהם של הולכי הרגל ומונעים מהם את זכות החציה. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להוביל מהלך כולל בשיתוף ראשי הערים שיצמצם את מספר הולכי הרגל שנפגעים בתאונות דרכים. הגיע הזמן לשים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים".

ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק. צילום עמותת אור ירוק

להלן רשימת הערים המלאה: הולכי רגל נפגעים, בערים מעל 50 אלף תושבים

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות