בשכונת "גבעת אלונים" בקרית אתא ניתן למצוא דירות חדשות שזולות מדירות יד שניה.

בדיקת לשכת שמאי מקרקעין בשכונות החדשות בישראל מגלה כי במספר שכונות חדשות בישראל ניתן לרכוש היום דירות חדשות שזולות יותר ממחירי דירות יד שניה
מי שלא מוכן להמתין לבניית דירה חדשה בחלק מהשכונות החדשות הנבנות בערים בישראל, צריך במקרים רבים לשלם על כך פרמיה משמעותית עבור דירה בשוק הדירות יד שניה באותה השכונה. כך עולה מסקירה שערכה לשכת שמאי מקרקעין, בהתבסס על עסקאות שמדווחות לרשות המיסים. בלשכה מציינים כדוגמא לתופעה את שכונת גבעת אלונים בקרית אתא. השכונה, שהחלה להיבנות ב-2012, צפויה לכלול כ-2000 דירות מסוגים שונים. המחיר הממוצע של דירה בשכונת גבעת אלונים עומד היום על 1.337 מיליון שקל, בעוד שמחיר דירות 4 חדרים מיד שניה עולה הגיע באחרונה למחיר של 1.43 מיליון שקל.

ניתן למצוא דירות חדשות במחיר זול יותר מדירות יד שניה

שרה אילין, מנהלת השיווק של חברת שרביב הבונה את פרויקט גבעת אלונים מסבירה כי "מדובר בשכונה חדשה עם היצע גדול של דירות חדשות ביחס להיצע קטן מאוד של דירות יד שניה. אנו עדים לתופעה של תושבים שבוחרים למכור ולשפר דיור בתוך גבעת אלונים, ולאחר שהשקיעו בשדרוגים בדירתם  הם מצפים לקבל עליהם כיום תמורה בעת מכירתה. המציאות הזו, לצד ביקושים גבוהים מצד רוכשים מבחוץ, מביאה לכך שמי שמעוניין לרכוש דירה לאכלוס מיידי צריך לשלם עליה מחיר גבוה יותר מזה של דירה חדשה"

פרויקט גבעת אלונים בקריית אתא  622 יח"ד בבניה רוויה וצמודי קרקע :הדמייה:וויפוינט

לדברי חיים מסילתי, יו״ר לשכת שמאי מקרקעין, ״התופעה בה דירת יד שניה נמכרת במחיר גבוה יותר ממחיר דירה ׳מהניילונים׳, היא פועל יוצא של היצע וביקוש בשכונות חדשות. ישנם זוגות צעירים שמעדיפים שלא להמתין תקופה של שנה וחצי ואפילו שנתיים ויותר עד שתיבנה הדירה שלהם ויתקבל טופס האכלוס, אלא כבר כעת לשלם ולהיכנס לדירה. במהלך תקופת ההמתנה לדירה יש לזכור כי עדיין יש הוצאות שכירות, כך שבסופו של דבר המחיר האמיתי עשוי בחלק המקרים להתאזן. כמו כן, בשכונות החדשות דירות יד שניה לעיתים מבוקשות יותר בגלל שלא מדובר בדירות בלויות משנות השבעים. אלו דירות שנבנו בשכונות חדשות יחסית, ונראות חדשות, והושקעו בהן שדרוגים בסכומים שמגיעים לעשרות אלפי שקלים לעיתים. כמו כן עברה תקופה מסויימת מאז מסירתן לראשונה לקונה הראשון, תקופה בה אולי התגלו תקלות שטופלו״.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בנדל"ן