יוצאים לבילוי בים? מהם החופים הנקיים ביותר באיזור?

המשרד להגנת הסביבה פרסם את רשימת החופים הנקיים ביותר שנבדקו במהלך השבועיים האחרונים. אז היכן הכי כדאי לכם לבלות?
 

ממדד "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה, לתאריכים 25 ביולי עד ה- 7 באוגוסט עולה כי כ-74.24% מהחופים שנבדקו דורגו כ"נקיים" עד "נקיים מאוד". זאת לעומת 59.09% חופים בלבד בתקופה המקבילה אשתקד.

החופים הנקיים ביותר באיזור הצפון הם החופים האלו: חוף אכזיב, כזיב, נהריה דרום, שבי ציון, עכו צפון, קריית חיים צפון, קרית חיים דרום, קרית ים צפון, קרית ים דרום.

 

חוף קרית ים. בין החופים הנקיים ביותר במדד המשרד להגנת הסביבה. צילום: דוברות עיריית קריית ים

שאר החופים הנקיים ביותר בישראל הם צפון נתניה, הרצליה דרום, הצוק, תל ברוך, בת ים, גן לאומי פלמחים, חולות פלמחים, אשדוד דרום, באילת חוף דג סוף, מפרץ השמש, חברת חשמל, אלמוג שמורה פתוחה צפון, אלמוג שמורה פתוחה דרום.

יש לציין, כי האחריות לניקיון החופים הנבדקים היא בידי הרשויות המקומיות.

 

חוף נאות בקריית חיים. גם כאן נעים לבלות. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

המשרד להגנת הסביבה ועמותת אקואושן ממשיכים כמדי שנה לשמור על הסביבה החופית והימית למען ים נקי, ויצאו לאחרונה בקמפיין הסברה תחת הכותרת: "חד-פעמי – לא בים שלי!", הקורא לציבור להשאיר את הכלים החד-פעמיים בבית, וליהנות מחופים וים נקיים מפלסטיק.

 

חוף שבי ציון. חוף נקי. צילום: גידי בטלהיים, המשרד להגנת הסביבה

 

את קמפיין ההסברה לשמירה על החופים מוביל גם השנה גבי עמרני, עם סרטון הומוריסטי על מצב החופים, ומזכיר לכולנו לקחת איתנו חזרה את כל מה שהבאנו לים, ולא להשאיר פסולת.

עמרני, שכיכב בסרט: "הצילו את המציל" בבימוי אורי זוהר לפני כ-40 שנה, חוזר לים – הפעם כמציל שמציל את הים מפני המבלים בחוף.

במסגרת קמפיין הקיץ נערכים אירועים בערי החוף, ביקור על ספינת המחקר MedEx של אקואושן, ניקיון הים באמצעות צוללנים ומבצעי ניקוי חופים בשיתוף עם הציבור.

 

לכלוך באחד החופים. צילום דן בירון, המשרד להגנת הסביבה

תהנו ותבלו ואל תשאירו פסולת !


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות