טראגי: נקבע מותו של הפעוט בן השלוש שטבע בשבוע שעבר ביגור

הפעוט נאבק על חייו מספר ימים, לאחר שטבע בבריכה בקיבוץ בו נולד ואשר אותו כה אהב. היום אפסו כוחותיו. בשל הנסיבות הטראגיות, סעיף החשד ישונה כעת לגרימת מוות ברשלנות
 

בבית החולים רות לילדים ברמב"ם נפטר היום (ראשון) הפעוט אשר טבע בבריכת קיבוץ יגור.

הפעוט, תושב הקיבוץ שטרם חגג את יום הולדתו השלישי, הגיע לבריכה ביום רביעי שעבר, ביחד עם אביו. חברים בקיבוץ סיפרו לאחר האירוע כי הם המומים: "המשטרה סגרה את הבריכה ושני עובדים בבריכה עוכבו לחקירה", סיפרו החברים, "קשה להאמין שדבר כזה קורה ולמרות ששומעים על מקרים כאלו כשזה קורה אצלך ביישוב זה שונה וזה ממש משאיר אותך המום בלי מילים……. אנחנו מתפללים למענו", אמרו טרם היוודע הבשורה המרה, "חייבים לשמור על ילדים קטנים בשבע עיניים".

פאראמדיק מד"א רכוב על אופנוע, לביב והבי סיפר: "כשהגעתי לבריכה ראיתי ילד כבן 3 שוכב מחוסר הכרה סמוך למים כשהוא ללא דופק וללא נשימה כשאזרחים מבצעים בו פעולות החייאה. המשכתי את הטיפול הרפואי וביצעתי בו פעולות החייאה מתקדמות והוא פונה במצב אנוש תוך כדי המשך פעולות החייאה לבית חולים".

 

מותו של הפעוט נקבע בבית החולים. צילום אילוסטרציה מתוך יוטיוב

 

בתום החייאה שארכה כמעט שעה הובהל הפעוט כשהוא מורדם ומונשם למחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים רות שברמב"ם.

מיד עם היוודע המקרה סגרה המשטרה את הבריכה לצורכי החקירה ומספר בעלי תפקידים עוכבו לחקירה, ושוחררו בערבות בתום חקירה תחת אזהרה.

היום כאמור, נודע כי על אף התפילות והתקוות הרבות שתלו בני משפחתו של הפעוט וחברי קיבוץ יגור כולם, כל אלה לא הועילו.

מותו של הפעוט נקבע בבית החולים ובכך עלה מניין הילדים שטבעו למוות מתחילת השנה, ל-31.

מהמשטרה נמסר: "לצערנו התקבל כעת דיווח במשטרת ישראל מהמרכז הרפואי רמב"ם, כי הפעוט נפטר. כאמור, עם קרות האירוע נחקרו מספר בעלי תפקידים בבריכה, לצד סגירת המקום בהליך מנהלי לתקופה בלתי קצובה. בשל הנסיבות הטראגיות, סעיף החשד ישונה כעת לגרימת מוות ברשלנות והחקירה תימשך בליווי הפרקליטות, בהתאם".

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים הזכירה היום כי "ילדים צעירים וילדים שאינם מיומנים בשחייה חייבים השגחה צמודה של מבוגר שיהיה עימם במים במרחק נגיעה וללא כל הסחת דעת. טביעה מתרחשת בדממה ובמהירות. ילד טובע אינו יכול לזעוק לעזרה. בתוך 2 דקות מרגע הטביעה חל איבוד הכרה ותוך 4-6 דקות מתרחש נזק מוחי בלתי הפיך ועד מוות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות