קרן האור של עדנה

לא תמיד החובשים והפארמדיקים שמעניקים טיפול ראשוני מציל חיים יודעים מה סוף הסיפור. אחרי שהמטופל מפונה לבית החולים הם ממשיכים תמיד לאירוע הבא, להציל עוד חיים. אולי זה מה שגרם לפארמדיקית קרן, להזיל דמעות של אושר
 

את יום שלישי לפני כחודש עדנה אפרת, תושבת כפר יהושע שבצפון, לא תשכח לעולם. באותו יום התקבלה פניה במוקד מד"א על אישה בת 81 שלא חשה בטוב, בבניין משרדים בתל אביב. ראשונים להגיע לאירוע היו שני חובשים רכובים על אופנועי מד"א. אחריהם אמבולנס וניידת של טיפול נמרץ. פראמדיקית מד"א קרן פייר אבחנה מיד שמדובר באוטם שריר הלב (התקף לב) והחלה להעניק לה טיפול רפואי מציל חיים.

אלא שתוך כדי הטיפול אפרת איבדה את הכרתה עקב הפרעת קצב קטלנית בלב. קרן הגיבה במקצועיות ובמהירות ויחד עם צוות הניידת, חובש רפואת חירום, ראמי חנות ומשתלמת קורס הפאראמדיקים, רינה הנדריך, נתנו שוק חשמלי וביצעו עיסויים בלב וכעבור מספר דקות חזר ליבה של אפרת לפעום והיא פונתה במצב קשה מאוד, היישר לחדר הצינתורים בבית החולים.

 

פראמדיקית מד"א קרן פייר, עם עדנה אפרת. צילום: דוברות מד"א

 

אפרת: "אני לא אשכח, כשהכניסו אותי לניידת טיפול נמרץ קרן ורינה דיברו אותי ואני ראיתי בעיני רוחי את חברתי הטובה שהלכה לעולמה לפני שנתיים וחצי. רק אחרי שהתעוררתי בבית החולים הבנתי שקרן החזירה אותי לחיים, היא החייתה אותי. בהתאוששות ניגש אלי אחד הרופאים ואמר שכמעט מתתי ושבזכות שתי הבנות בניידת טיפול נמרץ אני בחיים. באותו רגע ידעתי שאני אמצא את קרן, אחבק אותה ואודה לה פנים מול פנים שהיא החזירה אותי לחיים. היא קרן האור בחיים שלי".

לפני מספר ימים, כאשר אפרת הגיעה לבית החולים לבדיקות, היא ביקשה מבתה לעצור לה בכניסה למיון סמוך לאמבולנסים, כדי לאתר את הפאראמדיקית שהצילה את חייה.

פראמאדיקית מד"א, קרן פייר: "הייתי בבית החולים כשניגשה אליי בת שירות ואמרה שיש מטופלת שמחפשת פאראמדיקית ומתארת מישהי שדומה לי. ניגשתי אליה והיא סיפרה לי שהיא עברה אירוע לבבי ועברה החייאה. לקח לי כמה רגעים להבין על מה מדובר ואז נפל לי האסימון. התרגשתי מאוד. היא שאלה אותי אם אפשר לחבק אותי ועניתי שכמובן. עמדנו בוכות מאושר בכניסה למיון ומחזיקות ידיים. זו פעם ראשונה שאני פוגשת פנים מול פנים ולא בתמונות מטופלת שביצעתי בה פעולות החייאה והיא בהכרה מלאה ללא שום נזק. זה ממש מדהים ומרגש".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות