חשש כי צעירים נוספים שטיילו בצפון לקו ב"עכברת"

צעיר וצעירה שרחצו בשמורות בצפון הגיעו לפני שעה לבית החולים עם סימפטומים של חום, כאבי בטן, בחילות וכאבי שרירים
 

בשעה האחרונה הגיעו עצמאית לחדר המיון במרכז הרפואי זיו, עוד שני מטופלים שרחצו בשמורות בצפון, עם סימפטומים של חום, כאבי בטן, בחילות וכאבי שרירים.

המטופלים בחור בן 33 ממרכז הארץ שטייל בנחלי הגולן במהלך השבועיים האחרונים, ובחורה בת 23 מישוב קהילתי בצפון, שבילתה בנחל בגולן, הגיעו עצמאית לחדר המיון- בעקבות הפרסומים בתקשורת אודות מחלת הלפטוספירוזיס (עכברת).

מצבם טוב והם מטופלים בחדר המיון. דגימות דם נלקחו משניהם ונשלחו למעבדת מומחים במרכז הארץ.

 

חשש בשעה האחרונה כי שני מטופלים נוספים לקו בעכברת. צילום: אילוסטרציה

נכון לעכשיו מאושפזים במרכז זיו עם חשד לעכברת- שבעה בני אדם:  בן 22, בן 43, בת 18, בן 19, בת 29 וילדה בת 6 ושני המטופלים שהגיעו בשעה האחרונה.
.
חשוב להדגיש כי במהלך היומיים האחרונים הגיעו מספר אנשים עם חשש למחלה, אולם בחרו לחתום על טופסי סירוב לאשפוז ולפיכך, לאחר שנלקחו מהם דגימות דם, הם שוחררו לבתיהם על פי  דרישתם.

יש לציין כי עדיין לא התקבלו תוצאות לבדיקות הדם, והן צפויות להגיע מאוחר יותר במהלך היום.

 

נשא של חיידקים. צילום: אילוסטרציה

אתמול אסר משרד הבריאות על רחצה בארבע שמורות טבע בצפון, והן נסגרו מחשש להידבקות ב"עכברת": מדובר בנחל זויתן, המשושים, היהודיה והזאכי. עד כה 27 בני אדם חשודים שחלו במחלה המדבקת, ומחציתם אושפזו בבתי החולים בצפון.

גם בבית החולים כרמל בחיפה מאושפזים שני מטופלים עם חשד שלקו בעכברת, ובבית החולים רמב"ם טופל ושוחרר בחור נוסף עם תלונות דומות.

מחלת חום של מעל 38 מעלות אצל חולים שטבלו בארבעת הנחלים הללו – החל מ-1 ביולי – ושחלו לפני פחות משלושה שבועות, מתבקשים לפנות לרופא המשפחה בהקדם, כך נמסר ממשרד הבריאות.

מקור המחלה הזיהומית בבעלי חיים, סוסים פרות ומכרסמים בהם גם עכברים, הנושאים בצואתם את החיידקים. במשרד סיפרו כי מדובר בתופעה החוזרת על עצמה בשנות בצורת או בשנים בהן הזרימה בנחלים חלשה, והמים במקורות הטבעיים אינם נעים ומתחדשים כראוי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות