ההסתדרות במרחב חיפה הכריזה על שלושה סכסוכי עבודה

סכסוכי העבודה: בקרית הממשלה, ברשות המיסים וברשת המתנ"סים. משה מזרחי יו"ר ההסתדרות במרחב: השליחות שלנו היא להגן על העובדים, על תנאי עבודתם ושכרם"
ההסתדרות במרחב חיפה הכריזה על שלושה סכסוכי עבודה – בקרית הממשלה, ברשות המיסים וברשת המתנ"סים.

יעקב גבאי, מרכז הסתדרות עובדי המדינה ומקצועות הרפואה במרחב הגיש בקשה להכריז על שני סכסוכי עבודה:

הראשון בנושא החניונים בקריית הממשלה, בכל הקשור לזמן המתנה ארוכים ביציאה מהחניון עם סיום עבודתם של העובדים. "בת"א פיצו את העובדים על אובדן הזמן, בירושלים מתנהל מו"מ לקראת הסדר ואנו רוצים את אותו הדבר גם כאן בקריית הממשלה בחיפה", אמר גבאי.

קרית הממשלה. זמני המתנה ארוכים ביציאה מהחניון בסוף היום. צילום: משרד האוצר

לטענת ההסתדרות בשעות היציאה מהווים החניונים גם בעיה בטיחותית כשמאות אנשים ורכבים זוחלים באיטיות בתוך החניונים.

משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה: "שעות עבודה אינן הפקר. על משרדי הממשלה לפצות את העובדים על אבדן שעות עבודה יקרות. אני חוזר על דרישתנו לפיצוי לעובדים".

משה מזרחי קרדיט יח"צ

משה מזרחי. צילום: יח"צ

מליאת ההסתדרות במרחב חיפה אישרה סכסוך עבודה נוסף אותו הציג יעקב גבאי, הקשור להתעמרות הנהלת מס הכנסה בוועד העובדים. מדובר על סכסוך עבודה ארצי. גבאי תיאר בפני חברי המליאה את מערכת היחסים העכורה מצד ההנהלה, בין היתר סיפר לדוגמה כי בהקשר להרמת כוסית מסוימת שהתקיימה בת"א שאליה הגיעו מספר עובדים קטן מהצפוי עקב נסיבות מוצדקות, ההנהלה איימה על חברי הוועד ובהמשך גם קיצצה להם את שעות עבודת החוץ (זאת רק לחברי הוועד מחיפה) ונלווים נוספים, דבר שהקטין את משכורותיהם באלפי שקלים.

ואילו דוד שחר, מחזיק תיק רשת המתנ"סים בהסתדרות במרחב, הציג בקשה לסכסוך עבודה ברשת המתנ"סים על רקע של מבוי סתום במו"מ ואי רצון ההנהלה להגיע להסכם קיבוצי.

משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה: "השליחות שלנו בהסתדרות היא להגן על העובדים, על תנאי עבודתם ושכרם".

מליאת ההסתדרות במרחב אישרה כאמור את ההכרזה על שלושת סכסוכי העבודה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות