מזל גדול: "רפואת מסדרון" הצילה את חייה של תושבת הקריות

אחות כללית ב"זבולון" הבחינה כי צבע עורה של מטופלת שבסך הכל המתינה להיכנס לאורטופד, צהוב באופן חריג …….
במהלך משמרת ערב במיון הקהילתי של כללית בקריית בריאות זבולון, הפנתה האחות קרן שחר את תשומת לבה של האחות האחראית, אתי סטולר, לכך שהמטופלת שממתינה לאורטופד נראית צהובה מאד והצבע מעורר חשש שהיא סובלת מאנמיה חמורה.

האחיות פנו מיד למטופלת וביקשו ממנה לעבור לאגף הרפואה הפנימית במיון הקהילתי בזבולון ולעבור בדיקת דם. המטופלת נבהלה ואמרה שהיא כאן רק לאורטופד, וחששה מאד להגיע למיון הקהילתי ואף נמלטה לשירותים. האחיות לא ויתרו ובמאמץ רב שכנעו אותה כי חשוב מאד שתיבדק.

 

הצילו את חייה של תושבת הקריות. צוות מיון קהילתי זבולון, מימין ד"ר אבו ריא, והאחיות אתי סטולר וקרן שחר. צילום: דוברות כללית

לאשה בוצעה בדיקת דם והתוצאה היתה מפתיעה ומדאיגה: הסתבר שהאחות הערנית צדקה וכי רמת ההמוגלובין בדמה נמוכה באופן קיצוני: 4 בלבד! בתחקור עלה שמדובר באישה כבת 70 שסבלה מדימומים. ד"ר מאליק אבו ריא, מומחה ברפואה פנימית במיון הקהילתי טיפל בה ומיהר להפנותה לבית חולים כרמל שם הוחלט לאשפזה. האשה קיבלה עירוי בשלוש מנות דם ואכן מצבה הוטב מאד ורמת ההמוגלובין שלה עלתה ל-11.

בבית החולים התגלה שהיא סובלת מהרניה ענקית שפגעה באיברים פנימיים וגרמה לדימום ולאובדן דם וכתוצאה מכך גם לאנמיה הקשה. בני משפחתה של האשה ניסו זמן רב לשכנעה לפנות לרופא, אך היא סירבה. באופן פרדוקסלי היא הגיעה לבסוף לטיפול שהציל את חייה, דווקא הודות לאנמיה הקשה – שגרמה לחולשה רבה וכתוצאה מכך, נפלה ופרקה כתף. בשל חבלה כואבת זו פנתה לאורטופד בזבולון ושם למזלה הרב, הייתה אחות ערנית שחלפה במסדרון והבחינה במצבה וכך החל תהליך של אבחון וטיפול.

צוות בית החולים ציין כי עירנותה של האחות היא אשר הציל את חייה! שכן, רמת ההמוגלובין שלה הייתה נמוכה באופן חריג ומסכן חיים. בני משפחתה של החולה הודו לאחות קרן שהעניקה קרן אור של בריאות לאם, ואמרו לה בהתרגשות כי מצבה הבריאותי המוזנח של אמם, טופל רק בזכותה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות