"החממה" ליזמות וחדשנות נחנכה במעמד השרה גילה גמליאל

בהשקעה של יותר מ 2 מליון שקלים נחנכה בקריית ים "החממה" שנועדה לקדם יזמות וחדשנות בפריפריה

עיריית קריית ים, בסיוע המשרד לשוויון חברתי, החברה למתנ"סים ורשת קדימה מדע, חנכו בסוף השבוע את "החממה": מרכז יזמות וחדשנות טכנולוגי עירוני. בטקס החנוכה השתתפה גם השרה גילה גמליאל.

המרכז בקריית ים הוא אחד משלושה מרכזי יזמות וחדשנות קהילתיים שהוקמו לאחרונה בירושלים ובמעלה אדומים. מדובר ביוזמה שנועדה לקדם יזמות וחדשנות בפריפריה.

מטרת המרכז המתוקצב בכ- 2.2 מליון שקלים לשלוש שנים, לשמש חממה לכל מי שמעוניין ליזום, לתכנן, ליצור ולממש רעיונות בעזרת אמצעים טכנולוגיים חדשניים ולהשתלב בעולם הטכנולוגי של המחר תוך פיתוח תחושת מחויבות, משמעת ושייכות.

במרכז תופעל חוות מחשבים חדשנית לפיתוח תוכנה, ויהיו בו גם ציוד ארדואינו לאלקטרוניקה, פילטור לחיתוך, מדפסות תלת מימד, מכונת חיתוך בלייזר, ציוד רובוטיקה ועוד.

השרה גילה גמליאל וראש העיר דוד אבן צור גוזרים את הסרט בטקס החנוכה. צילום: דוברות עיריית קריית ים

המרכז אמור לתת מענה לשלושה צרכים מרכזיים – תעסוקתית, חינוכית ויצירת מנהיגות חברתית קהילתית ומענה לנוער טכנולוגי.

החממה תציע לקהילה: שילוב של הוראה מקוונת ושימוש בכלים טכנולוגיים  כחלק משמעותי בתהליך הלמידה, תכניות מובנות בנושא היזמות והטכנולוגיה לילדי גן- יסודי, חט"ב ותיכון, קורסים שונים בתחומים טכנולוגיים (קצרי טווח וארוכי טווח), פעילות של לימוד והעשרה ופעילות בליווי מנטורים וחונכים, סיורים במפעלים עתירי ידע ובחברות עסקיות ועוד.

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל אמרה בטקס החנוכה: "בעידן הדיגיטלי יש שתי ברירות – לצעוד קדימה או להישאר מאחור, ומדינת ישראל בוחרת שוב ושוב לצעוד קדימה ולהוביל, זה מתאפשר רק כשהחברה כולה חלק מהמהפכה הדיגיטלית ".

ראש העיר דוד אבן צור הודה לשרה ואמר כי בזכות מסירותה והשקעתה בפריפריה  הופכת   קריית ים מעיר שדה לעיר  מרכזית ומשמעותית. "בזכות המרכז שאנחנו חונכים היום תפתח בפני כל תושב בעיר האפשרות להגשים חלומות אשר ינגישו אותו ללמידה טכנולוגית ברמה גבוהה ומקצועית ומרכז זה יהיה בית עבור כל מי שרוצה לחקור, לפתוח ולהמציא"/

במהלך הטקס העניק ראש עיריית קריית ים לשרה את תעודת שרת הכבוד של העיר על פעילותה הרבה לאורך השנים למען קריית ים ותושביה.

המרכז החדש פועל לצד מתנ"ס מנדל שבמרכז העיר הספרייה העירונית ופארק המדע אשר כל אחד מהם יהווה גב מקצועי לפעילות במקום.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ים