זיכרון לנצח הפרעות קשב

האקדמית גורדון לחינוך אירחה את כנס קהילת הפרעת קשב וריכוז בהנחיית ד"ר שושי דורפברגר
שושי דורפברגר וחן ספקטור. "רצינו לתת לקהילה ידע וכלים מקצועיים"

שושי דורפברגר וחן ספקטור. "רצינו לתת לקהילה ידע וכלים מקצועיים"

בשבוע האחרון נערך במכללה האקדמית גורדון מפגש ייחודי של קהילת הפרעת קשב שבו נכחו כ- 100 איש. הקהילה שמונה אלפיים איש כוללת סטודנטים בעלי הפרעת קשב, הורים לילדים בעלי הפרעת קשב, אנשי מקצוע וכן מתעניינים בנושא. חברי הקבוצה יצאו מעולם הפייסבוק הווירטואלי בו הם פעילים מאוד והגיעו לכינוס של היכרות ודיון בתכנים חשובים באקדמית גורדון.
המפגש אורגן על ידי ד"ר שושי דורפברגר, מרצה בכירה ומומחית ללמידה ויצירת זיכרון מהאקדמית גורדון וחן ספקטור מנהלת קבוצת הפרעת קשב בפייסבוק כתרומה לקידום השיח הציבורי בנושא.
לדברי ד"ר שושי דורפברגר מדובר במפגש בעל חשיבות רבה משני טעמים- החברתי והמקצועי. מחד רצינו לתת לקהילה ידע וכלים מקצועיים ומאידך לאפשר את תחושת השייכות וההבנה כי החברים יכולים להרגיש שהם מתמודדים ביחד ולא לבד. המפגש היה בעל חשיבות רבה הן מהטעם החברתי והן מזה המקצועי
הרצאת הפתיחה אשר ניתנה על ידי ד"ר שושי דורפברגר,עסקה בשלבים שונים של יצירת זיכרון תוך התייחסות לנושא הקשב. המטרה הייתה להתחקות אחר רזי הזיכרון האנושי, להבין כיצד פועל המוח לצורך שמירת מידע חדש וכיצד מאוחסן מידע זה. חשיפה לשלבי הזיכרון השונים יכולה לסייע בבנייה נכונה של תכניות עבודה יעילות יותר עבור תלמידים, עשויה לשפר את פרקטיקות ההוראה של המורים ולהוביל להבנה של ההורים לגבי תהליכים שעוברים ילדיהם.ההרצאה השנייה ניתנה על ידי שלומית אלחנני,מומחית בתחום לקויות למידה והפרעת קשב ובמסגרתה קיבלו המשתתפים כלים לעבודה יעילה עם ילדים ונוער בנושא יכולות ניהוליות. בנוסף, המשתתפים במפגש נחשפו לתחומי פעילות חדשים כמו שיתוף פעולה עם קבוצת נשים מתכנתות (she codes), חשיפה להיבטים סוציאליים של הפרעת קשב וכן צפו במופע "נזרקת לצדדים" שהוצג על ידי השחקנית גל שני, וכלל את תיאור החוויות שלה כבעלת הפרעת קשב בצורה משעשעת עד דמעות.המפגש כולו ניתן בהתנדבות על ידי כל המציגים ומהווה, לפי ד"ר שושי דורפברגר, צעד חשוב בדרך ליצירת שיח חדש, חיובי, רב תחומי, בונה ומקדם בנושא".חן ספקטור הוסיפה, בדברי סיכום המפגש כי " היה מרגש לראות את העניין והמעורבות של אנשי המקצוע וחברי הקהילה בפעילות הוירטואלית של הקהילה בכלל ובמפגש ראשוני זה בפרט. מדובר בצעד ראשון לקראת העצמה קהילתית של קהילת הפרעת קשב".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך