רועי לוי קורא לשרי הממשלה לחייב חשיפת רישום פלילי למועמדים בבחירות

לוי המועמד לראשות העיר נשר, מציג כאן בעצמו מסמך ממשטרת ישראל המעיד על היעדר עבר פלילי


 

רועי לוי פנה ליועמ"ש ושרי הממשלה בדרישה לפעול כנגד השחיתות הציבורית: בהמשך לחתימתו על האמנה כנגד השחיתות בשלטון המקומי ופרסום העדר עבר פלילי מטעם משטרת ישראל, פנה השבוע רועי לוי, המועמד לראשות העיר נשר, ליועמ"ש אביחי מנדנבליט, לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן לושר הפנים, אריה דרעי, בבקשה לחזק את אמון הציבור בנבחרי הציבור על-ידי מתן הוראה לחשוף רישום פלילי של מועמדים בבחירות המקומיות.

לפני מספר שבועות חשף לוי בעצמו מסמך המעיד על העדר עבר פלילי ממשטרת ישראל, זאת בהמשך לחתימתו על אמנה כנגד שחיתות בשלטון המקומי. לוי פנה השבוע כאמור לבכירי הממשלה בבקשה לפעול ברמה הארצית ובהתאם למסקנות וועדת השקיפות בכנסת, לחיזוק השקיפות גם בשלטון המקומי וחיוב חשיפת עבר פלילי של מועמדים, במערכת השלטון המקומי.


 

לוי מציג: תעודת יושר והיעדר עבר פלילי

ב- 5.6.18 כונסה וועדת השקיפות בא קרה המשנה לפרקליט המדינה לעשות "מאמץ עילאי" כדי שהציבור יכיר את פרטי חקירותיהם של נבחרי ציבור.

בהמשך יצאה התנועה לאיכות השלטון באמנה, עליה חתמו עד כה עשרות מתמודדים ובהם גם לוי, אשר קוראת למתמודדים בבחירות לרשויות המקומיות להתחייב לפעול בשקיפות מלאה ובניקיון כפיים.

"השחיתות הציבורית לא רק פוגעת באמון מוסדות השלטון", כתב לוי בפנייתו לשרים, "אלה פוגעת גם בתפקוד השלטון ובחברה כולה. במערכת הבחירות הקרובה שתערך ב- 30.10.18 יתמודדו פוליטיקאים שמעורבים בחקירות, נמצאים לפני העמדה לדין, מואשמים בשחיתות ומבקשים, למרות כל אלו, למלא תפקיד ציבורי מרכזי בחיים של כולנו".

 

רועי לוי. צילום יח"צ

בהמשך הדגיש לוי את הצורך בקיום 'תעודת יושר' של מועמדים לשלטון המקומי: " נבחר ציבור יכול להיבחר למשרה גם ללא תעודת יושר וכך נגיע למצב כי אדם שמאות מיליוני שקלים עוברים תחת ידיו, מנהל אלפי עובדים ומקבל החלטות על חייהם של אזרחים רבים, נמצא למעשה בהליך פלילי בעבר או בהווה – זהו מצב אבסורדי שפוגע באמון הציבור ובשיקוליו של אותו אדם".

"אני קורא לשרים והיועמ"ש לשקול להורות לוועדת הבחירות לאפשר לאזרחים להיות חשופים לרישום הפלילי של המתמודדים בבחירות המקומיות זאת כמובן בהתאם להסכמתם לעשות כן ולאפשר לכל אזרח יכולת לבחור גם על פי נורמות חברתיות", כתב לוי.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209