פרס לחוקר מצטיין בטכניון ע״ש דניאל שירן ז"ל

פרופ' אבינועם שירן מנהל יחידת האקו במרכז הרפואי כרמל העניק את הפרס ע"ש בנו דניאל שירן ז"ל שנפל במלחמת לבנון השניה והוא רק בן 20 בנופלו, לפרופ'-משנה אבי שרודר מהפקולטה להנדסה כימית בטכניון.
השבוע מלאו 12 שנים לנפילתו של דניאל שירן ז"ל במלחמת לבנון השנייה. הוא נפל בליל הרביעי באוגוסט 2006. לאחר נפילתו יזם סבו, פרופסור מנחם רבהון, חבר הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון פרס על שמו. הפרס  המוענק מידי שנה לחוקר מצטיין בטכניון בתחום הביו-רפואה.

 פרופ' שירן מכרמל בהענקת הפרס ע"ש בנו דניאל ז"ל. צילום: באדיבות הטכניון

השנה הוענק הפרס ע"ש דניאל שירן לפרופ'-משנה אבי שרודר. הטקס להענקת הפרס התקיים בהנחיית פרופ'-משנה שלי צליל, שזכתה בפרס בשנה שעברה, ובהשתתפות הוריו של דניאל שירן ורדה ופרופ׳-חבר קליני אבינועם שירן, אחותו נגה והסבים סטלה ופרופ' אמריטוס מנחם רבהון. זו השנה העשירית להענקת הפרס.
בדברים לזכרו של דניאל ז"ל בטקס אמר אביו פרופ' שירן. "לדניאל היו כישורים אינטלקטואלים נדירים. לעולם לא נדע לאילו הישגים היה מביא אותנו.״
סגן נשיא הטכניון למחקר פרופ' וויין קפלן אמר לבני משפחת שירן: "12 שנים חלפו מאז נפילתו של דניאל בקרב בלבנון. אין לי ספק שאילו היה חי בינינו היום היה מצליח בכל תחום שהיה בוחר בו. הפרס שייסדתם מאפשר לנו לזכור את דניאל ולהוקיר את משפחתכם, את דניאל ואת חבריו שבזכותם אנו חיים כאן כיום."
פרופ'-משנה שרודר הודה למשפחת שירן על הפרס ואמר: "לא זכיתי להכיר את דניאל אבל עברתי בתחנות רבות שהוא עבר בחייו, בין השאר בחטיבת גולני. סיפור המשפחה שלכם הוא סיפורה של מדינת ישראל, ואני מאחל לכולנו שהפוטנציאל של הדור הצעיר לא יוקדש עוד למלחמות אלא רק לטובת האנושות – 'וכיתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות, לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה'." פרופ'-משנה שרודר הרצה במפגש על מחקריו, שבמסגרתם פיתח גישות חדשניות לטיפולים בסרטן ובמחלות אחרות.
דניאל ז"ל שירת כלוחם בגולני והיה 'נגביסט' במלחמת לבנון השנייה. בליל הרביעי באוגוסט 2006, הוא הוביל כוח של גולני ונהרג בהתקלות עם מחבלים. דניאל היה נכדו הבכור של פרופסור רבהון, איש אקדמיה ומדע, בעל שם עולמי בתחום שיפור איכותם של מי קולחין, מי שפכים ושיטות סינון. הסב ונכדו היו קשורים מאוד זה לזה. בעקבות נפילת נכדו יזם הסב את הפרס להנצחת זכרו של דניאל ז"ל.

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות