"שועטים קדימה" – בית הספר הריאלי מוכן לשנת תשע"ט

בזמן שילדנו היו בחופשת הקיץ, בבית ספר הריאלי העברי בחיפה שקדו ההנהלה וצוותי המורים להכין את בית הספר לשנת הלימודים הקרובה
בבית ספר הריאלי העברי בחיפה עמלו ההנהלה וצוותי המורים ימים כלילות בכדי להכין את בית הספר בצורה חדשנית ומיטבית לשנת הלימודים תשע"ט.

הסמנכ"לית לפדגוגיה של בית הספר, שושי עידן סיפרה: "היוזמות החינוכיות של המנהלים והמורים בסניפים השונים, מעבר להוראה הרצינית והמקצועית שעליה שוקדים במהלך כל השנה, מעידים על היותם מעצבי הוראה ותהליכי למידה רלבנטיים ומותאמים לעולם דינמי ומתחדש, ברוח חזון ביה"ס להיות מעורבים ומשפיעים בחברה הישראלית".

כך למשל, בסניף יסוד אחוזה יפתחו בלמידה בינתחומית דרך סיפוריו של ד"ר סוס בעברית ובאנגלית, בשילוב אומנות, מייקרים, ושעות סיפור. בנוסף נבנה מתחם מייקרים חדש ומאובזר, שישמש את תלמידי החטיבה ועוצבה תוכנית לימודים טכנולוגית, שכוללת תכנות, מידענות ומיומנויות טכנולוגיות. התוכנית הפדגוגית של הסניף לעידוד קריאה אומצה ע"י בית הספר הטכני של חיל האוויר, שיזכה לליווי מקצועי של הספרנית מהסניף.

שושי עידן. צילום: בית הספר הריאלי

בסניף יסוד הדר מיישמים את הגישה של 'פילוסופיה עם ילדים' כדי לחזק מיומנויות של דיאלוג, חשיבה יצירתית, אכפתית וביקורתית. כל מרחבי הסניף שודרגו והותאמו למטרות פדגוגיות: ללמידה בקבוצות, ללמידה בתנועה, לבישול, מרחב מייקרים ואומנות.

בסניף מטו"ס יפתח גן מדעי – טכנולוגי, שישקוד על פיתוח הסקרנות ותחושת המסוגלות של הילדים, יעודד שאילת שאלות וחקר תופעות. הילדים יפעלו בשתי מעבדות: יבשה ורטובה, במרכז החי שבסניף, בגן החיות ובנחל לוטם הצמודים לו.

בבית בירם מגמות הלימוד עברו שינויים בהתאמה למאה ה-21, בבסיסם רכישת מיומנויות חדשניות במרחב עתידני. כך לדוגמה מגמת אמנות תוסב למגמת עיצוב, חדשנות ויזמות, שתפעל במתחם המייקרים החדש שנבנה בקיץ, ומקצועות אחרים ישלבו תוצרים טכנולוגיים שיכינו במתחם זה. בנוסף, בלימודי הביולוגיה נפתח מסלול מערכות ביו – רפואיות.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך