בת גלים שוחררה!

"הוסר המצור מעל שכונת בת גלים", כך אמר אתמול בבוקר ראש העיר חיפה, יונה יהב, בטקס חנוכת מחלף אלנבי המחבר בין שדרות ההגנה בכניסה הדרומית לחיפה, עם רחוב אלנבי ועם שכונת בת גלים. השימוש במחלף אסור למשאיות

 

פתיחת מחלף אלנבי. "מתאפשרת כניסה ויציאה נוספת המשפרת את איכות חייהם של התושבים".  צילום: צבי רוגר

פתיחת מחלף אלנבי. "מתאפשרת כניסה ויציאה נוספת המשפרת את איכות חייהם של התושבים". צילום: צבי רוגר

כ – 40 מיליון שקל הושקעו בהשלמת מחלף אלנבי המחבר בין שדרות ההגנה בכניסה הדרומית לחיפה, עם רחוב אלנבי ועם שכונת בת גלים. תכנון המחלף בוצע תוך התחשבות מלאה בנוף המקומי המשתלב עם הים. התכנית אושרה על ידי הוועדה לשמירה על הסביבה החופית (הולחו"ף) ואושרה על ידי המשרד להגנת הסביבה.
ברמפת העלייה והירידה מהמחלף נתיב אחד לכל כיוון והוא ישמש כאמור לכניסה ויציאה מבת-גלים. התנועה הנכנסת לבת-גלים תרד מהמחלף ישירות לרחוב העלייה השנייה ומשם לבת-גלים. השימוש במחלף החדש מיועד לכלי רכב פרטיים ותחבורה ציבורית. השימוש במחלף אסור למשאיות שימשיכו לעבור במחלף דולפין בלבד.
הפרויקט משלב פעילות גולשים באזור ומייצר שטחי דשא לשירות הציבור בכלל והגולשים בפרט. עבודות הפיתוח הסביבתי בפרויקט מהוות חלק מרצף של טיילת ושבילי אופניים המתחילים בשכונת בת גלים וממשיכים דרומה דרך פארק שקמונה, פארק הכט, חוף הכרמל, חוף דדו, חוף הגולשים.
כמו כן כללו העבודות בין היתר התקנת רמזורים בחיבור העליון של הגשר למחלף אלנבי, הצבת מעקות בטון וברזל, התקנת מערכות תאורה וחשמל, צנרת ניקוז, קווי מים ומובל ביוב ראשי ברחוב יוברט המפרי בבת גלים. בהמשך יושלמו עבודות הפיתוח הנופי וכאמור הקמת מועדון הגלישה.

השימוש במחלף אסור למשאיות. צילום: צבי רוגר

השימוש במחלף אסור למשאיות. צילום: צבי רוגר

אבישי כהן מנכ"ל יפה נוף: "השלמנו את העבודות בפרויקט הכשרת ציר ראשי בין המחלף ועד כיכר צים, פרויקט שיהפוך את שכונת בת גלים לנגישה יותר וישפר את איכות חייהם של התושבים ושל המגיעים באלפיהם מידי יום דרך צומת דולפין".
מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי: "עיריית חיפה מהווה דוגמה לביצוע פרויקטים תחבורתיים. בשנים האחרונות בוצעו בעיר שורה של פרויקטים מהגדולים בארץ ובהם מנהרות הכרמל, כגביש הגיבורים ועוקף קריות. כל אלה משפרים לא רק את איכות החיים אלא גם תורמים לבטיחות ולפיתוח התיירותי של האזור".
ראש העיר ברך באמצעות מנכ"ל משרד התחבורה את השר ישראל כ"ץ והוסיף, כי ההנהגה היציבה של משרד התחבורה מאפשרת הובלת מהלכים תחבורתיים בעלי היקף עצום אשר מטביעה את חותמה על מפת התחבורה בישראל לשנים הבאות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה