צעצוע מסוכן: איך הצילו הרופאים את אצבעו של תינוק מהקריות?

האצבע נתקעה בתוך טבעת מתכת: צוות כללית בזבולון הציל את אצבעו של תינוק מקטיעה לאחר ששיחק עם צעצוע
צוות זבולון הציל השבוע את אצבעו של תינוק בן שמונה חודשים מהקריות, לאחר שנתקעה בחוזקה בתוך טבעת מתכת, התנפחה והכחילה באורח קשה.

בשעות הבוקר הגיעה למחלקת התאונות של כללית בקריית הבריאות זבולון, אם מבוהלת ונסערת כשבזרועותיה בנה התינוק בן 8 חודשים. אצבעו של התינוק הייתה כחולה ונפוחה מאד, התינוק בכה והגיב בצרחות של כאב על כל נגיעה קטנה בו.

האם סיפרה לצוות בזבולון שהתינוק שיחק עם רעשן וכי בעת המשחק ניתק עיגול המתכת מהרעשן ונתפס באצבעו של התינוק הקטן.

 

החלק המתכתי שהיה כרוך סביב אצבעו של התינוק. הוא נוסר על ידי אנשי הצוות… צילום: דוברות כללית

 

צוות מחלקת תאונות, ד"ר ויקטור חולמיצקי, והאחיות חידה אסדי ואלונה גולדין, מיהרו לטפל בתינוק. הרופא ביצע בזהירות חיתוך של הטבעת המתכתית ושלף את אצבעו של התינוק.

האצבע טופלה מיד למניעת זיהום ולשמחת כולם הכל בא על מקומו בשלום. בכללית סיפרו כי לולא הטיפול המהיר, עלול היה להיגרם נזק בלתי הפיך לאצבע.

 

צוות מחלקת תאונות בזבולון שטיפל בתינוק: ד"ר ויקטור חולמיצקי, חידה אסדי ואלונה גולדין. צילום: דוברות כללית

האם הצעירה היתה אסירת תודה וציינה לטובה את העובדה שלא נאלצה להרחיק עם התינוק עד לחדר המיון בחיפה וכי היתה להם כתובת מקצועית וזמינה קרוב לביתם בקריות. היא הודתה לצוות וציינה את הטיפול המהיר והאיכותי לו זכה בנה התינוק.

האם הוסיפה כי למזלם ועל אף הכאב שנגרם לבנה היה כאן צירוף מקרים שמנע נזק חמור יותר. העובדה שהטבעת נתפסה באצבעו של התינוק מנעה מצב בו התינוק היה מכניס את הטבעת לפיו ובולע אותה…..

צוות כללית שב והדגיש כי יש להיזהר מאוד ולהקפיד בעת מתן צעצוע לילדים ולתינוקות ולבדוק כי המשחק בטיחותי ועומד בתקנים הנדרשים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות