העיר בכתום

מהפכת המיחזור נמשכת בקרית מוצקין * העירייה משלימה את פריסת הפחים הכתומים בעיר והצבתם של מאות נוספים בבניינים ברחבי העיר

פח כתום. חלק ממהפכה עולמית. צילום: עיריית ק. מוצקין

פח כתום. חלק ממהפכה עולמית. צילום: עיריית ק. מוצקין

בקרית מוצקין משלימים את פריסת פחי המיחזור הכתומים ברחבי העיר. שלב הסיום של המיזם המשותף לעירייה ולתאגיד המחזור תמיר, ינגיש את הפח הכתום המסמל יותר מכל את מהפכת המיחזור בישראל, לכל תושבי העיר, כ16,000 בתי אב.
בימים אלה משלימה העירייה, בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר, את הצבת הפחים הכתומים בעיר. בסך הכל, יוצבו בעיר למעלה מ-1,000 פחים כתומים. למותר לציין את יתר אמצעי המיחזור העומדים לרשות התושבים: הפח הסגול – אריזות זכוכית, הפח הכחול – נייר ומוצריו, המיחזוריות – למיכלי הפלסטיק, וכמו כן גם נקודות איסוף למוצרי קרטון ואחרות למוצרי טקסטיל (בדים) – ובעתיד הקרוב גם פסולת אלקטרונית.
קרית מוצקין היתה בין הערים הראשונות בארץ שהצטרפה לפרויקט מחזור האריזות של תאגיד תמיר, תהליך בו מתבקשים התושבים להפריד או למיין אריזות פלסטיק (אריזות מזון, מוצרי ניקיון, מוצרי טיפוח, שקיות פלסטיק), מתכת (תרסיסים, קופסאות שימורים, קופסאות מתכת), קרטוני משקה (מיץ, חלב). האריזות המופרדות מפונות לפח הכתום, המיועד למיחזור, במקום לפח הירוק. הפחים הכתומים ימוקמו בסמוך לפחי האשפה הירוקים הרגילים.
ראש עיריית קרית מוצקין חיים צורי: "אני גאה ומברך על היותה של קרית מוצקין בין הערים הראשונות להצטרף לפרויקט המיחזור על פי 'חוק האריזות'. תודה לתושבי העיר הנרתמים למאמץ העולמי ונוטלים חלק בפרויקט. כעת, משהעיר משלימה את הפריסה המלאה של פחי המיחזור הכתומים, אני מייחל להיענות מוגברת ורחבה יותר. נושא הקיימות, איכות החיים ושמירה על הסביבה הינו ערך חשוב ונר לרגלינו בניהול שגרת יומה של קרית מוצקין".
המשנה לראש העירייה ומחזיק תיק איכות הסביבה, יוסי מרקוביץ: "תודה לתאגיד תמיר, למנהלי ועובדי האגפים השונים בעיר – על הסבלנות, הסובלנות ובעיקר על ההתמדה בתהליך ההטמעה, וכמובן לתושבי העיר על שיתוף הפעולה. בדומה לתהליכים אחרים בתחום השמירה על איכות הסביבה, חשיבות נושאי המיחזור וצמצום ההטמנה אינם מוטלים בספק. בשונה מהם, במבחן התוצאה, הרווח הוא מיידי".
מנכ"ל תאגיד תמיר, קובי דר: "אני מברך את תושבי קרית מוצקין על השלמת מהפכת המיחזור בעיר. יישום חוק האריזות ברשויות המקומיות מאפשר לתושבי הרשויות להצטרף למהפכה הסביבתית העולמית ולהשפיע על עתידנו ועתיד ילדינו. אני קורא לרשויות נוספות להצטרף, להרחיב וליישם הסדר הפרדת אריזות בשטחן".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין