על אחריות, חברה וביטחון

בכנס אחריות חברתית ברשויות המקומיות הציג ראש העירייה יוזמות ופרויקטים בקרית ביאליק וביקר את התנהלות הממשלה * דוקורסקי: "לממשלת ישראל לדורותיה נוח לגלגל את האחריות לשלטון המקומי. בעיני התושבים, אנו השלטון היחיד שבו הם מכירים"

דוקורסקי בכנס. לא מחכים לממשלה. צילום: עיריית ק. ביאליק

דוקורסקי בכנס. לא מחכים לממשלה. צילום: עיריית ק. ביאליק

ראש העירייה אלי דוקורסקי השתתף בכנס של אחריות חברתית ברשויות מקומיות אשר התקיים באוניברסיטת חיפה. דוקורסקי לקח חלק בפאנל אשר דן בקשר בין חלוקת האחריות בין השלטון המרכזי לבין המקומי.
ראש העירייה הציג את היוזמות והפרויקטים הרבים המתקיימים בקרית ביאליק, בהם הרשות לוקחת אחריות לנושא מבלי להמתין לשלטון המרכזי.
"לממשלת ישראל לדורותיה נוח לגלגל את האחריות לשלטון המקומי", אמר דוקורסקי. "בעיני התושבים אנו הופכים לשלטון המרכזי, השלטון היחיד שהם מכירים בו".
דוקורסקי סיפר על מהפכת נגישות שביצע בעיר, וכן על הקמת מערך ביטחון ושמירה שיזם להעלאת ביטחונם האישי של תושבי העיר. ראש העירייה הדגיש כי אם הוא היה ממתין לשלטון המרכזי ומשטרת ישראל, מערך הביטחון לא היה מוקם עד עתה.
בין השאר, הדגיש דוקורסקי את הפעולות שמבצעת עיריית קרית ביאליק לטובת עולי אתיופיה, כמו בניית מסגרת דתית מיוחדת בתוך בתי הספר הממלכתיים בעיר, דגם ייחודי שמשרד החינוך החליט לאמץ גם ביישובים אחרים. מאחר והמדינה לא סיפקה פתרון הרשות נאלצה להיכנס לנעליו של השלטון המרכזי ולהחליף אותו.
דוקורסקי ציין את מערך המתנדבים של העיר שהוא מכפיל כח מדהים שקריית ביאליק ידעה לתעל.
דוקורסקי אף סיפר על תהליכי שיתוף הציבור בקבלת החלטות: "תושבי העיר לוקחים חלק פעיל בבניית תוכנית מתאר עתידית, בהחלטות לגבי יעוד מתקני ספורט ברחבי העיר, בבחירת אומנים באירועי יום העצמאות ובבחירת שמות לפארקים ציבוריים"
דוקורסקי הופיע בפני תוכנית "עתידים" – התוכנית לבניית עתודה מנהלית בשלטון המקומי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק