מרגש: תושב חיפה ביקר את מאבטחי רמב"ם וביקש "סליחה ומחילה" בשם כל ישראל

ימים של סליחות: רפי אלעזר, בן 64 מחיפה, הצליח לרגש הבוקר גם את החבר'ה הכי קשוחים ברמב"ם
רפי אלעזר, תושב חיפה בן 64, הצליח לרגש הבוקר אפילו את החבר'ה הכי קשוחים ברמב"ם – מאבטחי בית החולים.

באקט יוצא דופן הגיע היום אלעזר אל המחלקה לרפואה דחופה (המיון) בבית החולים, כשהוא נושא בידיו שתי עוגות: האחת מיועדת לצוות המיון והשנייה למאבטחים.

על אחת העוגות הופיע הכיתוב "למלאכי האבטחה סליחה ומחילה" ועל השנייה כיתוב דומה עבור צוות המיון.

המחווה, שהפתיעה רבים מבין צוות בית החולים שנכחו במקום, גרמה להתרגשות רבה בקרב אלו המתמודדים מידי יום בחזית הלא פשוטה מול גילויי אלימות מילולית ופיזית.

וחכו שתשמעו את ההסבר של אלעזר.

גם הקשוחים שבחבורה התרגשו: בן אלקיים (מימין) וכאמל נטור – מאבטחי רמב"ם עם העוגה שקיבלו בשם כל הקולגות. צילום: דוברות רמב"ם

"המקרה האחרון שאירע בוולפסון פשוט הציף אצלי את הצורך לבוא ולחזק את האנשים בשטח", הסביר אלעזר את ההחלטה להגיע לרמב"ם, "כל השנה אנחנו שומעים על צוותים רפואיים במיון שחוטפים על הראש ועל מאבטחים שכל תפקידם לשמור על הסדר ועומדים במוקדים של אירועי אלימות. זה לא נורמלי. יש לי רגישות לתופעה המכוערת הזו והחלטתי לנצל את התקופה הזו, את חודש הסליחות, ולבקש מהם סליחה ומחילה בשמי ובשם רבים נוספים – כך אני מאמין".

נראה שהמחווה הפשוטה והכנה בהחלט עשתה את העבודה. בתוך דקות ספורות העביר בני קלר, קב"ט רמב"ם את הידיעה על הביקור מחמם הלב לכל מערכי הביטחון בבתי החולים ובמשרד הבריאות. והתגובות, לא אחרו לבוא:

"הביקור ברמב"ם הוא סימבולי ורפי שביקר אותנו רצה בעצם להעביר את המסר המחזק לכל העוסקים במלאכה בארץ. קיבלתי תגובות של התרגשות, של שמחה בהכרת התודה, של תחושה שיש מי שחושב עלינו. זה מדהים איזה חיוך וכוח מעשה אחד קטן יכול לתת לרבים", אמר קלר.

רפי אלעזר (מימין) עם חלק מהמאבטחים במיון ביה"ח. צילום: דוברות רמב"ם

את הביקור המתוק סיכם אלעזר בצורה פשוטה כשאיחל לכבוד השנה החדשה לכל עם ישראל: "הרבה סבלנות ובשורות טובות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות