כשיהודים וערבים עושים מוזיקה יחד

הכירו: ההרכב המוזיקלי אשר מורכב מנגנים יהודים וערבים שמבקשים לגשר על הפערים
'אלהאם' – השראה בערבית, הוא רעיון היסוד עליו הוקם ההרכב, הוא שם נרדף למונח 'טרב', מושג חשוב ביותר בין מונחי המוסיקה הערבית הקלאסית. המונח מציין עדנה, אצילות רוח, נחת, והשראה אומנותית – מונח שקשה לתרגמו לשפות אחרות, הוא חווית ההאזנה והביצוע למוסיקה הערבית.

ההרכב אלהאם, הוא הרכב המבקש דרך חווית הטרב לגשר על הגבולות והפערים שבין יהודים לערבים, מתוך אמונה שכל מאזין וכל מבצע יכול להבין במה מדובר בשעה שהמוסיקה הערבית הקלאסית מנוגנת.

עושים מוזיקה יחד. קרדיט: ליאת שליטעושים מוזיקה יחד. קרדיט: ליאת שליט

עושים מוזיקה יחד. קרדיט: ליאת שליט

אלהאם הוא הרכב שקם מתוך אהבת המוסיקה הערבית, על ידי נגנים שמבקשים לנגן ביחד ולבצע יצירות מתוך הרפטואר העשיר של המסורת הערבית הקלאסית. חברי ההרכב מגיעים מכל רחבי הארץ, ומקבוצות אוכלוסיה שונות לחלוטין, יחד עם זאת הם מבקשים לבחון את התופעה בה הנגינה ביחד, וביחוד הכבוד למסורת הערבית הקלאסית מצליחות לגבור על השונות החברתית וליצור חוויה אחדותית של הרכב פעיל ויוצר.

כבוד למסורת הערבית. קרדיט: ליאת שליט

כבוד למסורת הערבית. קרדיט: ליאת שליט

אלהאם היא קבוצה הלומדת את יסודות התרבות המוסיקלית הערבית, תוך שהיא מבקשת לתת פרשנות משלה, דרך עיבודים מוסיקלים וביצועים ייחודיים לה. חברי ההרכב לומדים אחד מהשני יסודות מוסיקלים ותרבותיים וכל זה משמש לצורכי היצירה המוסיקלית של ההרכב.

בין היצירות שינוגנו במופע: אום כלת'ום- קיסת אלאמס, אום כלת'ום- אנא ואנת ט'למנא אלחב, פיירוז- מוש פארקה מעי, נג'את אלצרירה- אירגע אלי, אום כלת'ום- יא פאיתני ואנא רוחי מעק.

 

חברי ההרכב: תום מרגלית- מייסד ההרכב ונגן עוד, באסל עיד- נגן קאנון, דימה קבלאן- זמרת, גונן ויזל-תופים, אנדראה ג'ובראן- כינור, ליאור נגן- בס.

יום שישי, 14.9 בשעה 22:00, בסינקופה חיפה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה