השראה: הנגמלים גומלים

מפגש מרגש בין גמולים מזה שנה לבין משתתפי סדנת גמילה מעישון של כללית בחיפה. מודל לחיקוי ותקווה
שנה לאחר שנפרדה מהם בתום סדנת גמילה מעישון שהנחתה, התרגשה איילה ניר לפגוש את בוגרי הסדנה שלה ובעיקר שמחה לשמוע שהם ממשיכים להימנע מעישון וכי מצבם הבריאותי, כמו המאזן בבנק, השתפר תודות לגמילה מעישון.

השלושה הגיעו עם זר פרחים כהוקרה לאיילה, שהיא אחות במרכז הילד של כללית בחיפה, אשר עברה תוכנית הכשרה כמנחת סדנאות גמילה מעישון שנערכות בכללית. לזכותה רשומים כבר עשרות נגמלים.

הוותיקים פגשו את משתתפי הסדנא הנוכחית ונתנו להם טיפים, בעיקר היוו מודל לחיקוי ותקווה שאכן ניתן להיגמל בתום הסדנא.

איילה הייתה גאה לראות את בוגריה מעבירים בהצלחה את המסרים שניסתה להקנות להם בעבר.

 

ממשיכים לשמור על ההישגים ונותנים השראה גם לאחרים. איילה והנגמלים. צילום: דוברות כללית

בכללית מציעים סדנאות גמילה מעישון שנערכות בהנחיית מנחים שעברו הכשרה ייעודית בנושא, בהן יש התייחסות לכלל המרכיבים ואכן הן רושמות אחוזי הצלחה גבוהים, גם לאורך זמן. יתרונן של הסדנאות בכללית בכך שהן נגישות ונערכות במרבית המרפאות של כללית, בסמוך למקום המגורים ולעתים גם במקומות העבודה, ללא כל תשלום.

הסדנאות מבוססות על 8 מפגשים ומשתתפי התוכנית יכולים גם להיעזר בתכשירי גמילה, אותם זכאים לרכוש בעלות השתתפות עצמית בלבד כתרופה בסל – זכות הניתנת רק מי שלוקח חלק בתוכנית הגמילה. עלותם של תכשירים אלה למי שרוכש אותן ללא השתתפות בתוכנית גבוהה באופן משמעותי.

בנוסף, מציעים בכללית שירות יעוץ טלפוני למי שמתקשה או אינו מעוניין להשתתף בקבוצה. הייעוץ ניתן על ידי מנחים שעברו הכשרה נוספת למתן ייעוץ טלפוני ומתבסס על 6 שיחות טלפון מובנות. ההפניה לשירות זה נעשית רק על ידי רופא המשפחה וגם משתתפי מסלול גמילה זה זכאים לתכשירי גמילה כתרופה בסל.

כל המחקרים מראים, מציינים מומחי כללית, שהפסקת עישון, גם לאחר שנות עישון רבות, תורמת לבריאות, מפחיתה תחלואה וסיבוכי מחלות כרוניות ומהווה מרכיב משמעותי בהארכת תוחלת החיים. הפסקת עישון הינה שילוב מוצלח של שיפור הבריאות, שמירה על בני המשפחה שניזוקים מעישון פאסיבי וחסכון כספי גדול.

פרטים והרשמה במרפאות כללית  וב*2700


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות