גבינות לגוף ולנשמה

שבועות – חג הגבינות בפתח ואיתו שוב הסכנות להפריז ולעלות במשקל. ב"שומרי משקל" מצאו את הנוסחה איך ליהנות ממטעמי החג, מבלי להגזים ומבלי לפגוע לעצמנו בדיאטה הנכונה
שבועות מתקרב, חג בו הארץ הופכת ל"ארץ זבת חלב ודבש". מגוון הגבינות בארץ גדול, ולשמחת המתמודדים עם המשקל, יש גם מגוון רחב של גבינות בעלות אחוזי שומן נמוכים שטעמם טוב.

במחקרים נמצא שהנשים הישראליות אוהבות במיוחד לאכול גבינות

במחקרים נמצא שהנשים הישראליות אוהבות במיוחד לאכול גבינות

חג השבועות, בו אנו מצווים באכילת חלב ומוצריו, הוא הזמן המתאים לבחון את מגוון המאכלים הגדול ולהבין מה כדאי לבחור ומה פחות מומלץ מסיבות שונות.
הגבינות הן מרכיב חשוב בתזונה שלנו בשל היותן מקור טוב לחלבונים ולסידן. בכדי לקבל כמות מספקת של סידן לצרכי הגוף מהתזונה חייבים לאכול מוצרי חלב.
מאחר ואנו זקוקים לכמות ממוצעת של 1000 מ"ג ליום, קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשיג את הכמות ללא אכילה של מוצרי חלב, גם לאוכלי חלב ומוצריו, 1000 מ"ג הם אתגר לא פשוט. לכן נוצרו המוצרים המועשרים בסידן. בעזרתם קל יותר לקבל מהמזון את כמות הסידן הנדרשת ולשמור על בריאות העצמות.
בכול מקרה כדאי להתייעץ עם הרופא על נטילת סידן כתוסף.
מחקרים רבים מוכיחים כי דיאטה עשירה בחלבונים, מגבירה באופן מובהק את תחושת השובע ותורמת לקצב הרזיה טוב יותר. זאת משום שהגוף מוציא יותר אנרגיה על עיכול החלבונים (כלומר שורף יותר קלוריות וזה טוב להרזיה).
במחקרים נמצא שהנשים הישראליות אוהבות במיוחד לאכול גבינות, יוגורטים ומעדנים במהלך השבוע כמנת חלבון ולהשאיר את אכילת הבשר, העוף והדגים לסופי השבוע.

גבינות

 

מאכלי גבינה מומלצים למי שלא רוצה לעלות במשקל:

1. לגבינה יש ערכים תזונתיים חשובים, החשוב שבהם הוא הסידן. בשל ערכו בשמירה על העצמות ועזרתו לירידה במשקל, לכן כדאי לבדוק את ערך הסידן ולהעדיף מוצרים עם תכולת סידן גבוהה יותר (גם אם מחירם קצת יותר גבוה).
2. גבינה היא אוכל בריא. בשנים האחרונות אנו חשופים לדעות המתנגדות לחלב פרה ומוצריו ומייחסות לו ייצור ליחה ותחלואים שונים. לדעות אלו אין בסיס מדעי מוצק עבור כלל האוכלוסייה ונכון להיום כל ארגוני הבריאות בעולם ובארץ ממליצים על אכילת מוצרי חלב, ואפילו להגביר את צריכתם במיוחד בקרב ילדים ונוער (הנמצאים בשלב של התפתחות מואצת של עצמות השלד).
3. האלטרנטיבות לגבינות הרגילות הן גבינות עיזים, צאן, טופו וגבינות סויה. אלו אלטרנטיבות טובות ומומלצות בזכות תרומתם להשגת כמות הסידן היומית הנדרשת.
4. מומלץ להכין פשטידות על בסיס ירקות וגבינות. ניתן לעשותן ללא בסיס בצק ועדיין לקבל מאפה טעים ומעניין.

http://www.shomreymishkal.co.il/


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות