הצית את דלת ביתה של חמותו כי סירבה לפתוח לו

מציל באחד מחופי הים באיזור, הצית את דלת ביתה של חמותו לאחר שסירבה לפתוח לו את הדלת. בזמן ההצתה היו בדירה גם רעייתו ובתו התינוקת. מה גזר עליו בית המשפט?
 

תושב האיזור, בן 33, המשמש כמציל באחד מחופי הים בסביבה, העלה באש את דלת ביתה של חמותו כי לא פתחה לו את הדלת. בזמן ההצתה היו בדירה גם רעייתו ובתו התינוקת שברחו מהבית זמן קצר קודם לכן.

הנאשם הורשע בעבירת הצתה לאחר שהעלה באש את דלת ביתה של חמותו. מכתב האישום בו הודה עולה כי המצית ואשתו ניהלו מריבה חריפה כפי שקרה לא פעם ובמהלך המריבה האשה ברחה מהבית והלכה לבית אמה ביחד עם בתם הפעוטה של בני הזוג.

בשעה ארבע לפנות בוקר נשמעו דפיקות בדלת ומאחוריה ניצב הבעל כשהוא דורש מחמותו לפתוח את הדלת ולהכניס אותו פנימה. החמות סירבה בכל תוקף ובעיני החתן שלה זה לא מצא חן, בלשון המעטה.

 

חמותו סירבה לפתוח לו את הדלת וזה ממש לא מצא חן בעיניו. צילום: אילוסטרציה

הוא עזב את הבניין ושב למקום כעבור כחצי שעה כשהוא מצוייד בחומר דליק. הוא הצית אש בשטיח שליד הדלת ומתחת לדלק והשטיח נשרף ואיתו עלתה באש ונשרפה כליל גם הדלת.

בעקבות הדרמה יצא אחד השכנים וסייע למשפחה בכיבוי האש. הבעל המצית נעצר ובילה מאחורי סורג ובריח כחודש וחצי ואז שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. בהמשך חתם על הסדר טיעון והודה בביצוע עבירת הצתה אולם עונשו טרם נקבע.

 

חזר לבניין כעבור חצי שעה עם חומר דליק. צילום: אילוסטרציה

בזמן שחלף החל האיש, המשמש כאמור כמציל באחד החופים באיזור, טיפול בהתמכרות מאלכוהול ושירות המבחן קבע כי הוא עבר שינוי חיובי וגדול מאוד. בית משפט השלום בקריות גזר עליו עונש של 18 חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח אולם המצית ערער על עונשו עד שהגיע לבית המשפט העליון. בין היתר טען כי הוא עובד ואינו שותה עוד אלכוהול וכי הציל את חייהם של אנשים רבים בחוף הים.

השופטים יצחק עמית, דפנה ברק-ארז ועופר גרוסקופף החליטו להקל בימים אלו את עונשו משנה וחצי בפועל, ל- 6 חודשי מאסר בלבד שירוצו בעבודות שירות.

השופטים ציינו בגזר הדין כי כיום היחסים של המצית ושל רעייתו נמצאים במצב הטוב ביותר מאז הכירו לפני 15 שנה וכי שליחתו מאחורי סורג ובריח תפגע בתהליך השינוי שעבר. השופטים קבעו כי מוטב "שלא להסיטו מהדרך החדשה בה הוא מהלך מזה זמן".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות