רגע לפני החג: עשרות אלפי ביצים נתפסו והושמדו בקריות

הביצים המסוכנות למאכל היו מיועדות למכירה בחיפה, הקריות והאיזור. נגד בעלי המחסן נפתחו הליכים משפטיים
 

בשיא ההכנות לשולחן החג, חשפו מפקחי משרד החקלאות למעלה מ- 65,000 ביצים שהוחזקו בתנאים ירודים ומסוכנים, ללא קירור,  במחסן נטוש בקריית אתא.

עוד חשפו המפקחים טון בשר עוף שהוחזק בתנאים אסורים ויועד לשיווק בחנויות בכל איזור הצפון.

חלק קטן מהביצים שנתפסו בקריית אתא. צילום: משרד החקלאות

במהלך פעילות יזומה של מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות, נתפסו למעלה מ- 65,000 ביצים שהיו מאופסנות בתנאים קשים ומסוכנים וללא קירור, בחום הקופח בתוך מחסן נטוש בקריית אתא.

במשרד החקלאות סיפרו כי הביצים יועדו למכירה בחיפה, הקריות והאיזור אך האירוע סוכל. עשרות אלפי הביצים הועברו להשמדה מיידית בצו של רופא וטרינר. כנגד בעלי המחסן אשר אותרו, נפתחו הליכים משפטיים.

בפעילות נוספת בצפון חשפו המפקחים טון של בשר עוף, שנמצא בבית מטבחיים מאולתר, הפועל ללא אישורים ובאופן פיראטי. על פי חקירות ראשוניות, בעל המקום, בשנות ה -40 לחייו, ניסה ככל הנראה לשווק את הבשר לחנויות הנמצאות באזור. גם אירוע זה סוכל והבשר הועבר להשמדה. כנגד החשוד נפתחו הליכים משפטיים.

 

המפקחים חשפו טון בשר עוף מסוכן לציבור, שיועד למכירה בחנויות בצפון. צילום: משרד החקלאות

 

מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות, רואי קליגר: "מפקחי המשרד פועלים כל חודשי השנה כדי לאתר ולסכל ניסיונות הברחות ושיווק של ביצים בפרט, ומוצרים מן החי בכלל, שהוחזקו בתנאים אסורים. כל אלה מהווים סכנה משמעותית לבריאות הציבור".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות