אחים מעבר לים

חטיבות הביניים "שקד" ו"דגן" בתיכון קריית חיים יובילו החל מהשנה תכנית לימודים חדשה שתעסוק ביהדות התפוצות.
במסגרת התכנית תילמד, בין היתר, הדמוגרפיה של העם היהודי, הקהילות היהודיות בעולם, עיסוק במשמעותה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, סולידריות, ערבות הדדית והתבוללות.

התכנית, אשר נבנתה ע"י משרד החינוך ומשרד התפוצות, תכלול 10 יחידות ההוראה שפותחו באמצעות מדיה דיגיטלית, והן מבוססות על סיפורים אישיים והיכרות עם מגוון בני נוער יהודים בתפוצות. שיטת ההוראה תכלול שיחות וידאו ולמידה באמצעות המחשה דרך סרטונים אותנטיים.

ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך: "בשלב ראשון ישתלמו בתכנית מנהלי חטיבות הביניים, מתוך מחשבה שאלו יהוו סוכני שינוי משמעותיים לאיחוד ולקירוב לבבות של העם היהודי בארץ ובתפוצות".

אחים מעבר לים צילום: דוברות עיריית חיפה

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה: "התלמידים שישתתפו בתכנית יחשפו לאורחות חייהם של יהודי התפוצות, יגלו מעורבות ויהיו להם הכלים המיטביים להתמודד עם דילמות ושאלות מהותיות שנושא ישראל והתפוצות מעלה. אני מאמינה שבעקבות התכנית יתחזק הקשר של התלמידים בארץ עם התלמידים בחו"ל, והוא יהווה קרקע פורייה לעשיה משותפת ומשמעותית בעתיד".

נפתלי בנט, שר החינוך: "העמקת הקשר עם יהדות התפוצות היא משימת הדור. המרחק ההולך וגדל בינינו לבין יהדות התפוצות מהווה סכנה ממשית להמשך קיומו של העם היהודי. זה בסדר שיש חילוקי דעות, אך ההתעלמות ואובדן הרגש לזהות היהודית ולישראל – הם הבעיה. אני מעדיף שיהודי התפוצות יכעסו עלינו מאשר שלא ירגישו דבר. משרד החינוך של מדינת ישראל אומר בקול ברור: כמדינה יהודית, יש לנו אחריות על חיזוק הקשר עם יהודי התפוצות. כמשרד האמון על עתידה של המדינה, יש לנו תפקיד חשוב גם בעתידו על העם היהודי ובתוכו האחים והאחיות שמעבר לים".

לקראת הטמעת התכנית, במהלך הקיץ, נפגשו מנהלות חטיבות הביניים המשתתפות בתכנית בסדנת הכשרה שהתקיימה בירושלים.

אילן וקנין, מנהל תיכון קריית חיים: "התכנית תאפשר הבנה עמוקה של האתגרים העומדים בפני יהודי התפוצות ותחזק את הרצון להכיר ולהבין את הקהילה היהודית ברחבי העולם".

 

 

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך