חתולה נשכה נערה בקריות עד זוב דם

חתולה נשכה ילדה עם כלבה – הפעם זו לא התחלה של בדיחה, אלא אירוע מצער שארע לנערה בת 15 מקרית ביאליק
למרכז לבריאות הילד של כללית בקריון, הגיעה נערה בת 15 עם שריטות עמוקות ונשיכות שנגרמו על ידי חתולה זועמת.

מסתבר כי השבוע בעת שטיילה בערב עם הכלב שלה בגן ציבורי בקריית ביאליק, אוחזת את כלבה ברצועה, פרצה מבין השיחים חתולה ותקפה אותה מספר פעמים. הנערה סיפרה כי החתולה השתוללה ותקפה אותה שוב ושוב, כשהיא לא מרפה.

הנערה הגיעה חבולה וכואבת לטיפולו של צוות המרכז לבריאות הילד. שם פגשה את ד"ר חנן בבילסקי מנהל המרכז והאחיות חנה פרנס- מנהלת הסיעוד במרכז ואוליביה סובה, שטיפלו בפציעות.

 

החתולה נשכה את הנערה נשיכות עמוקות, עד זוב דם. צילום: אילוסטרציה

הצוות בדק ומצא שנגרמו לנערה שריטות עומק ונשיכות עד העצם, בחומרה בלתי צפויה מחתולה. הם העניקו לנערה טיפול למניעת זיהום והרופא אף הורה לה להתחיל ליטול אנטיביוטיקה.

 

חלק מהפציעות של הנערה. צילום: דוברות כללית

האם ובתה סיפרו כי הן מעריכות את הטיפול המקצועי והחומל שניתן להן על ידי צוות כללית ואמרו כי כל הסיפור הינו חווייה טראומתית. בתום הטיפול בפצעים, הנערה הופנתה ללשכת הבריאות לצורך קבלת חיסון נגד כלבת. שם, בשל התפרצות הכלבת הוחלט על מתן סדרה של שבעה חיסונים נגד כלבת בכתף ובנוסף גם באיזור הפציעה.

 

מנהל המרכז לבריאות הילד, ד"ר חנן בבילסקי. טיפל בנערה ואף הורה להתחיל ליטול אנטיביוטיקה. צילום: דוברות כללית

כאמור, זו היתה חוויה טראומטית לנערה. אמה של הנערה סיפרה כי "מדובר בגן חשוך וההתנפלות של החתולה היתה בלתי צפויה ומפחידה".

המשפחה מודאגת וחוששת מאד מפני הכלבת, כי רק יום קודם לכן קיבלו הודעה שנשלחה לבעלי כלבים, על כך שיש התפרצות כלבת ולכן חשוב לנקוט אמצעי זהירות.

בסיור חוזר באיזור, בניסיון להבין מה ארע, מצאו בני המשפחה שמדובר בחתולה שהמליטה לאחרונה והיא שומרת על גוריה בסבך השיחים. יתכן שזו הסיבה לכך שהיא התנפלה בזעם כה רב על הנערה, ללא כל התגרות מצידה.

 

החתולה תקפה והשתוללה, שרטה עמוקות ונשכה עד העצם. צילום: דוברות כללית

האם הדגישה כי היא דיווחה על המקרה, אך בחרה לספר על המקרה גם לתקשורת, כי חשוב לה להתריע מפני הסכנה. "אני מקווה שלא יהיו אירועים נוספים בהם חתול או כלב רחוב תוקף ופוצע, תוך חשש להידבקות בכלבת".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות