"רדף אחרי המנוח כשאקדח שלוף בידו"

הפרקליטות טוענת כי בידיה צילומים המתעדים את מסלול נסיעת האופנוע של שני הנאשמים ברצח מאור בן חיים, במסעדה בחוף ימית בחודש שעבר. עוד נטען כי השניים נסעו לאחר הרצח לשמורת נחל נעמן שם הסתתרו ושרפו חלק מהראיות ובין היתר את חולצתו של אחד מהם
 

פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום נגד מאור כהנא אואנונו (23) ואריאל ורדיניאן (28) מקריית ביאליק, בגין רצח מאור בן חיים בחודש שעבר, בקריית ים.

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי, באמצעות עו"ד שלי זאב- ברזילי, עולה כי ביום  1.8.18, סמוך לשעה 19:10, הגיעו הנאשמים לכביש הסמוך למסעדת "חוף ימית" בקריית ים, שם ישב מאור בן חיים (המנוח) עם שני חבריו. השניים הגיעו על אופנוע עם קסדות על ראשיהם, כשאריאל נוהג ומאור יושב מאחור מצוייד באקדח טעון בכדורים, כך נטען.

אריאל עצר את האופנוע ומאור ירד ממנו וחצה את החניון הצמוד למסעדה, והתקדם לעבר המסעדה, כשקסדה על ראשו וכשהוא מצוייד באקדח הטעון מראש אותו הסתיר מתחת לבגדיו.

"אקדח מוסתר מתחת לבגדים". זירת הרצח של מאור בן חיים בקריית ים. צילום: דוברות איחוד הצלה

 

מכתב האישום עולה כי המנוח וחבריו הבחינו בדמות מתקרבת לעברם עם קסדה על הראש, ולכן נעמדו.

מאור התקרב לעבר המסעדה והמשיך לאזור השולחנות שבמסעדה, שלף את האקדח ופתח בריצה לכיוון השולחן שלידו עמדו המנוח וחבריו.

מאור רדף אחרי המנוח כשהאקדח השלוף בידו. במהלך ניסיונו של המנוח לברוח מהנאשם, מעד המנוח ונפל ליד אחד משולחנות המסעדה. מכתב האישום עולה כי הנאשם ניצל את המצב ובעודו עומד במרחק קצר של כ-2 מטרים מהמנוח, ירה לעברו לפחות שבע יריות. חמישה קליעים מתוך הכדורים פגעו במנוח וגרמו למותו.

"הקליעים שפגעו בגופו של המנוח הביאו למותו וזאת כתוצאה ממעבר קליע דרך הלב וכלי הדם הראשיים בבית החזה", כך נטען: "הנאשמים גרמו בצוותא למות המנוח בכוונה תחילה, לאחר שהחליטו להמיתו והמיתוהו בדם קר, בלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה, בנסיבות בהן יכלו לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיהם ולאחר שהכינו את עצמם להמית אותו והצטיידו לשם כך באקדח".

מיד לאחר הירי נמלט מאור בריצה לכיוון הכביש, שם המתין לו כל אותה עת אריאל, כשהוא על האופנוע המונע. השניים נמלטו בנסיעה מהירה מהמקום.

הנאשמים, כך עולה עוד מכתב האישום, נסעו לשמורת נחל נעמן שם החנו את האופנוע סמוך לסבך שיחים והסתתרו במקום. בסמוך לשעה 1:30 נעצרו הנאשמים במקום המסתור, זאת לאחר שהספיקו להעלים את האקדח ואת החולצה שלבש מאור בזמן הירי, ולאחר שהספיקו לשרוף חלקית את הראיות במקום המסתור.

 

נעצרו במקום המסתור לאחר שהספיקו להעלים את האקדח, כך נטען. צילום: אילוסטרציה

 

בבקשה להארכת מעצרם של השניים טענה נציגת הפרקליטות כי הם מסוכנים לציבור: "מדובר ברצח מתוכנן מראש, באמצעות ירי מנשק חם. במסעדה הומת אדם, שבוצע בדם קר, ללא שקדמה לו כל התגרות מצד המנוח, כאשר המשיבים מגיעים ביחד על אופנוע, רעולי פנים ומצויידים באקדח. אך בנס לא נפגעו שאר יושבי המסעדה", טענה.

עוד טענה כי לפרקליטות ראיות טובות לכאורה נגד השניים ובהן גם מצלמות אבטחה בהן רואים אותם כארבעים דקות לפני הרצח בקאנטרי אפק. "ניתן לראות פניהם בבירור, עם חולצות, קסדות, נעליים ואופנוע זהים לאלה הנצפים במצלמות הממוקמות בסמוך לזירת הרצח ובזירת הרצח עצמה", טענה נציגת הפרקליטות.

בנוסף לפרקליטות ישנם צילומים מהמצלמות המתעדות את מסלול נסיעת האופנוע לכיוון זירת הרצח וכן את נסיעת האופנוע במסלול הבריחה לכיוון נחל נעמן, וכן מצלמות סמוכות מאוד לזירה ומצלמות בתוך המסעדה עצמה", כך נטען.

במצלמות "ניתן לראות את פרטי הלבוש של הנהג והיורה, הזהים לפרטי הלבוש שהיו על המשיבים בסמוך לזירת הרצח וחלקם אף נראים על המשיבים במצלמות קאנטרי אפק. מספר שעות לאחר הרצח, נעצרו המשיבים במקום מסתור בסבך שיחים בנחל נעמן, כשלידם נתפסו בין היתר האופנוע עימו נסעו לזירת הרצח; שתי קסדות דומות לאלה שנצפו על המשיבים בקאנטרי אפק ובמסלול הנסיעה לזירת הרצח וממנה; שני זוגות נעליים הדומות לאלה שנצפו על הנהג והיורה בדרך לזירת הרצח וכן דומות לאלה שנצפו על המשיבים בקאנטרי אפק; כפפות שחורות דומות לאלה שהיו על היורה בזמן הרצח כנצפה במצלמות המסעדה, פרטי לבוש שרופים", ועוד.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות