גאווה חיפאית: הממשלה אישרה את מינויו של פרופ' דניאל הרשקוביץ לנציב שירות המדינה

כעת זה סופי: הבוקר (רביעי) אישרה הממשלה את מינויו של המועמד החיפאי לתפקיד הבכיר. לצד עיסוקיו הציבוריים והאקדמיים, מכהן פרופ' הרשקוביץ כרבה של שכונת אחוזה בחיפה
עכשיו זה סופי: פרופ' דניאל הרשקוביץ (65) רב שכונת אחוזה בחיפה ומי שהיה שר המדע, חבר כנסת מטעם הבית היהודי ועד לאחרונה גם נשיא אוניברסיטת בר אילן, ימונה לנציב שירות המדינה.

הבוקר (רביעי) אישרה הממשלה את מינויו של הרשקוביץ למשרה ובקרוב ייכנס לתפקידו. על פי החלטת הממשלה המינוי יהיה בתוקף למשך שש שנים.

 

גאווה חיפאית. פרופ' דניאל הרשקוביץ. צילום מתוך פייסבוק דניאל הרשקוביץ

בגיל 16.5 סיים הרשקוביץ את לימודיו התיכוניים בתיכון הדתי לבנים "יבנה" בחיפה ולאחר מכן למד בישיבת מרכז הרב בירושלים. הוא שירת למעלה מחמש שנים בחיל המודיעין והגיע לדרגת רב-סרן.

את השכלתו האקדמית רכש בטכניון שם עשה תואר ראשון, שני ותואר דוקטור – כולם במתמטיקה. במשך כשלוש שנים כיהן כפרופסור באוניברסיטת ויסקונסין-מדיסון בארה"ב. משנת 1996 הוא מכהן כפרופסור מן המניין בפקולטה למתמטיקה שבטכניון.

בין השנים 1996-1999 שימש הרשקוביץ כראש היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון, ובשנים 2000 – 2004 כיהן כדיקן הפקולטה למתמטיקה בטכניון.

בתמונה: פרופ' הרשקוביץ במהלך סיור עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במעבדות הננו-טכנולוגיה בטכניון לפני מספר שנים. צילום: פייסבוק דניאל הרשקוביץ

הרשקוביץ פרסם למעלה מ-80 מאמרים מדעיים בכתבי עת מקצועיים. שימש חבר בוועדות המארגנות של כינוסים מדעיים בינלאומיים רבים, ובחלק מן המקרים אף עמד בראש הוועדה המארגנת.
כמו כן היה עורך ראשי של כתבי עת מדעיים. בין 2002 ל-2008 כיהן כנשיא האגודה הבינלאומית לאלגברה לינארית.

 

פרופ' הרשקוביץ. בין עיסוקיו הרבים משמש גם כרב שכונת אחוזה. צילום מתוך פייסבוק דניאל הרשקוביץ

 

לצד עיסוקיו הציבוריים והאקדמיים, מכהן הרשקוביץ כרבה של שכונת אחוזה בחיפה. הוא הוסמך לרבנות על ידי הרב שאר ישוב כהן, הרב שלמה שלוש והרב נחמיה ראטה. לפי בקשת הרב בנימין זאב בנדיקט והקהילה הדתית בשכונת אחוזה, החל למלא עוד בשנת 1997 את מקומו של הרב בנדיקט בפעילויות השונות באחוזה, בהן העברת שיעורי תורה, תשובות לשאלות הלכתיות, מכירת חמץ, סידור חופה וקידושין ועוד.

בשנת 2003 הוכתר רשמית כרבה של השכונה. הרב הרשקוביץ מעביר שיעורים ביהדות בקהילות שונות בחיפה, ברחבי הארץ ובקהילות יהודיות ברחבי העולם.

בשנת 2008 נקרא לעמוד בראש מפלגת הבית היהודי כמנהיג הציונות-הדתית והוביל את רשימת המפלגה, הבית היהודי-מפד"ל החדשה, בבחירות לכנסת ה-18. שנה לאחר מכן נבחר לכהן כח"כ וכשר המדע והטכנולוגיה, תפקיד אותו ביצע עד 2013.

הרשקוביץ היה בעבר חבר בוועדת החולה הנוטה למות של בית חולים כרמל וכחבר ועדת האתיקה של בית החולים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות