האם יוקמו ארבעת המבנים הנוספים בפרוייקט מגדלי חוף הכרמל? 

היום ייערך בירושלים דיון בערר לייבוש הים ברצועת החוף בחיפה. המטרה: הקמת מגדלים נוספים למגדלי חוף הכרמל, כמפורט בתוכנית שהוגשה ב-1978. את הערר הגישה חברת "חוף הכרמל נופש ותיירות" שבבעלות איש העסקים יצחק תשובה. הארגונים הירוקים כבר מבטיחים מאבק
ועדת המשנה לעררים במנהל התכנון תדון היום (חמישי) בערר לייבוש הים ברצועת חוף בחיפה. המטרה: הקמת מגדלים נוספים למגדלי חוף הכרמל.

את הערר הגישה חברת "חוף הכרמל נופש ותיירות" שבבעלות איש העסקים יצחק תשובה, נגד החלטת הוועדה המחוזית והמקומית לתכנון ובניה בחיפה ונגד העירייה.

בעבר כבר דחתה הוועדה המחוזית את הבקשה לייבוש הים בעקבות חוות דעת שמסר המשרד להגנת הסביבה. במקור אמורה היתה התכנית שהוגשה עוד בשנת 1978 לכלול שישה מגדלים אך רק שניים מהם הוקמו עד כה.

בשנות ה-90 הצליחו הארגונים הירוקים ופעילי סביבה במאבקם לעצור את הבנייה וכך למעשה לא הושלמה התוכנית המקורית.

 

הוועדה הארצית תדון היום בערר לייבוש הים. צילום מתוך פייסבוק החברה להגנת הטבע

כעת כאמור תדון וועדת המשנה לעררים פעם נוספת, בבקשה להקמת ארבעת המגדלים הנוספים, בפרוייקט השנוי במחלוקת.

ארגוני הסביבה כבר מבטיחים לחדש את המאבק בנושא. בחברה להגנת טבע מסרו: "החברה תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי למנוע את המשך הפגיעה בחופי חיפה ולהביא לביטול התוכנית".

בעמוד הפייסבוק של החברה להגנת הטבע נכתב הבוקר בפוסט שזכה להדים רבים:

"השר משה כחלון – עצור את המגדלים בחוף של חיפה!  מגדלי חוף הכרמל, "המפלצות" של חיפה, מעוררות כעס בקרב כל אוהבי החופים. אז עכשיו, חברה פרטית, בבעלות יצחק תשובה, מבקשת להמשיך לבנות את הפרויקט, כך שחלק מהים ייובש (!) ולשני המגדלים הקיימים היום, יתווספו עוד 4 מגדלים, על חשבון הנוף והחוף של כולנו!

הדיון בבקשת היזם, מתקיים היום, חמישי, בירושלים, בוועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ובנייה ואנחנו נעשה הכל כדי למנוע הקמת מגדלים מפלצתיים נוספים על החוף. ואתם?
קיראו לשר Moshe Kahlon – משה כחלון, האחראי על התכנון בישראל, למנוע את הקמת המגדלים!", כך נכתב.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות