"שוברט ומנדלסון עם איתמר גולן"

עונת הקונצרטים 2018-2019 של אנסמבל סולני תל אביב בניהולו המוסיקלי של ברק טל, תיפתח בקונצרט חגיגי "שוברט ומנדלסון עם איתמר גולן" ע"ש אסתר בלשה

אנסמבל סולני תל אביב פותח את העונה ה-18 שלו בקונצרט חגיגי בניצוחו של המנהל המוסיקלי ברק טל, עם הסולן המרכזי של הערב הפסנתרן הבינלאומי איתמר גולן, אליו יצטרפו הסולן הצעיר והמבטיח הכנר מיכאל שחם בן 15 והצ'לנית הראשונה של האנסמבל, טליה ארדל.

בתכנית הקונצרט יבצעו השלושה יצירה קאמרית של שוברט, שלישיית פסנתר אופ. 99. בהתאם לרוח הצעירה של הערב, יבצע מיכאל שחם ביחד עם הפסנתרן איתמר גולן את יצירת הנעורים של מנדלסון, הקונצ'רטו לכינור ופסנתר של מנדלסון. עוד בתכנית, סימפוניה מס' 10 בסי מינור של מנדלסון.

עונת הקונצרטים 2018-2019 של אנסמבל סולני תל אביב בניהולו המוסיקלי של ברק טל, תיפתח בקונצרט חגיגי "שוברט ומנדלסון עם איתמר גולן" ע"ש אסתר בלשה,

אנסמבל סולני תל אביב-קרדיט ניר פרץ

השנה במרכז קונצרט פתיחת העונה ה-18 של אנסמבל סולני תל אביב יופיע כסולן מרכזי, הפסנתרן הבינלאומי איתמר גולן, שתמיד מחולל קסם ודרמה על הבמה ויוצר התלהבות ששובה את הקהל.
כמיטב המסורת יצטרף לקונצרט סולן צעיר ומוכשר, והפעם יתארח הכנר מיכאל שחם בן 15. שחם, שהופיע לאחרונה עם האנסמבל בקונצרט הגאלה של קשת אילון, הוכיח את יכולותיו המרשימות כמוסיקאי ישראלי מבטיח. הצ'לנית הראשונה באנסמבל, טליה ארדל, זוכת פרסי תחרויות האביב, תצטרף אל שחם וגולן לביצוע השלישייה אופ. 99 של שוברט. על הערב כולו ינצח ברק טל.

בהתאם לרוח הצעירה של הערב, יבצע מיכאל שחם את הקונצ'רטו של מנדלסון לכינור ופסנתר, יצירה שמנדלסון כתב כשהיה בעצמו נער בן 13 בלבד, מה שייתן לביצוע אופי ייחודי. גם סימפוניית הנעורים של מנדלסון בסי מינור מס' 10 תבוצע בקונצרט ע"י אנסמבל סולני תל אביב.

"אנחנו נרגשים מאד לפתוח את העונה עם הפסנתרן איתמר גולן ששב אלינו לאחר ההצלחה בהופעותינו המשותפות הקודמות", אומר המנהל המוסיקלי של האנסמבל, ברק טל ומוסיף, "הפעם יצטרף לחגיגה הסולן הצעיר מיכאל שחם. הבחירה בסולן צעיר הולמת היטב את היצירה שהוא ינגן עם איתמר גולן – הקונצ'רטו לכינור ופסנתר של מנדלסון. השילוב של יצירה קאמרית של שוברט בתכניתנו מבשר על חידוש מרענן ועל הפתעות נוספות שצפויות במהלך העונה של האנסמבל".

פסנתרן איתמר גולן. תמונת יחצ באדיבות האמן

עונת הקונצרטים החדשה 2018-2019 מתאפיינת בסולנים בינלאומיים מעולים, שעם מרביתם הקשר שלנו הוא ארוך שנים, כמו זמר הקונטרה טנור אנדראס שול, וחיבור חדש ומלהיב עם ילדת הפלא, הכנרת הווירטואוזית ליאה ז'ו בת ה-11, שכובשת את בימות העולם בכישרון יוצא דופן ויכולות נגינה מופתיות. זוהי הפעם הראשונה שהיא תופיע בישראל כסולנית עם תזמורת כחלק מעונת מנויים! כמו כן לראשונה בישראל יבוצע ע"י האנסמבל קונצ'רטו של ברהמס לפסנתר ב 4 ידיים ותזמורת, עם דואו הפסנתרנים הבינלאומי גיל גרבורג וסיון סילבר. הרפרטואר של האנסמבל העונה משלב בין יצירות נהדרות של היידן, מוצרט, ויוולדי, הנדל, צ'ייקובסקי, שוברט, ברהמס, מנדלסון ואחרים, ליצירות ישראליות של אבנר דורמן, אדיר לוי, איל אדלר ואחרים. גם את היצירות המוכרות יבצע האנסמבל מידי פעם בגרסה 'מרעננת וחדשה', כמו עונות השנה של ויוואלדי במנדולינה ובכינור עם יקי ראובן (מנדולינה) וקובי רובינשטיין (כינור), והפתעות נוספות.

 לחצו כאן לצפייה – מיכאל שחם מופיע בערב גאלה של קשת אילון עם אנסמבל סולני תל אביב

קונצרט פתיחת העונה ע"ש אסתר בלשה
"שוברט ומנדלסון עם איתמר גולן"
מנצח: ברק טל
סולנים:
איתמר גולן – פסנתר
מיכאל שחם – כינור
טליה ארדל – צ'לו.
בתכנית:
שוברט – שלישיית פסנתר אופ. 99.
מנדלסון – סינפוניה מס' 10 בסי מינור.
מנדלסון – קונצ'רטו לכינור ופסנתר ברה מינור.

Schubert and Mendelssohn with Itamar Golan
Conductor:
Barak Tal
Soloists: Itamar Golan – Piano
Michael Shaham – Violin
Talia Erdal – Cello
Program:
Schubert – Piano Trio op. 99
Mendelssohn – Sinfonia No. 10 in B Minor
Mendelssohn – Concerto for Violin and Piano in D Minor

חיפה, אודיטוריום רפפורט: מוצ"ש 6.10.2018, בשעה 20:30.
מחיר כרטיס: 116 ₪ |
טלפון להזמנות 04-8363804 :              

 מחיר כרטיס: 140 ₪ | טלפון להזמנות: 054-6934439 |  לרכישה און ליין – לחצו כאן
                                         או באתר: www.soloists.co.il

איתמר גולן מנהל קריירה מצליחה כפסנתרן של מוסיקה קאמרית מן השורה הראשונה בעולם. מרבה להופיע ולהקליט עם מיטב האמנים, בהם ברברה הנדריקס, מקסים ונגרוב, טביאה צימרמן, אידה הנדל, שלמה מינץ, קיוּנג ואצ'וּנג, יוליאן רַחלין, מישה מאיסקי, שרון קם, מאט חיימוביץ ואחרים. הופיע כסולן עם הפילהרמונית הישראלית ועם הפילהרמונית של ברלין בניצוחו של זובין מהטה. השתתף בפסטיבלים בינלאומיים יוקרתיים. לימד בביה"ס הגבוה למוסיקה במנהטן (1994- 1991) וכיום מלמד מוסיקה קאמרית בקונסרבטוריון של פריז. למד בארץ אצל עמנואל קרסובסקי ובקונסרבטוריון ניו-אינגלנד בבוסטון אצל לאונרד שוּר ופטרישיה זַנדֶר במלגה מקרן התרבות אמריקה-ישראל. התמחה בנגינת מוסיקה קאמרית בהדרכת חיים טאוב.
מיכאל שחם, בן 15, התחיל לנגן בכינור בגיל 5 בקליפורניה. הוא לומד אצל ד"ר גיא פיגר בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה על שם אריסון בתל אביב ואצל אביו, פרופ' חגי שחם. מיכאל זכה בפרס הראשון בשלוש תחרויות לנגנים צעירים בישראל ומשנת 2013 זוכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל בהצטיינות יתרה. מיכאל הופיע כסולן עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים, הסינפונייטה באר שבע, אנסמבל סולני תל אביב ותזמורת אחרות. והופיע בקונצרטי Stars of Tomorrow היוקרתיים באוסטריה, בפסטיבלCrans Montana Classics בשוויץ בהזמנת שלמה מינץ, בפסטיבל International Summer Academy בוינה, בקונצרט הגאלה לשנת ה-20 של Heifetz Institute  בוירג'יניה ועוד. מיכאל משתתף בכתות האמן ובקורסים למוסיקה קאמרית במרכז למוסיקה בירושלים, בקשת אילון ומנגן בפילהרמונית הצעירה. השנה ינגן כסולן עם הסימפונית חיפה והסימפונית ירושלים.

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של האנסמבל, טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, ביניהם הכנר מקסים ונגרוב, הצ'לן מישה מאיסקי, ורבים אחרים, וכמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ כולל הפילהרמונית הישראלית, וכן עם תזמורות בגרמניה, באוסטריה, בצ'כיה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, בקוריאה ועוד.
ברק מקדיש מזמנו גם לעבודה עם מוסיקאים צעירים ולחינוך מוסיקלי, כמנצח של תזמורות צעירות, וכחבר בסגל ההוראה של ביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב.

אנסמבל סולני תלאביב, זוכה פרס לנדאו לאמנויות הבמה לשנת 2015, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר, והוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראלים, לקדם סולנים ישראליים צעירם ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר. "מאז הקמתו מהווה אנסמבל סולני תל אביב יחד עם המנצח ברק טל מגנט לנגני דור ההמשך ותרומתו להחזרת מוזיקאים ישראליים לפעילות אמנותית ולמגורים בארץ הינה מכרעת. בעל נוכחות מסיבית בנוף העשייה המוזיקאלית בארץ, ובולט ברמתו הגבוהה ובאיכות הנגנים בו ובעיקר בעידוד היצירה הישראלית. האנסמבל מגלה חדשנות ומקוריות בתכניותיו, ומקיים לאורך כל השנים פעילות חינוכית רבת היקף ברחבי המדינה המאתגרת את המאזינים הצעירים", כך נימקו חברי ועדת פרס לנדאו את בחירתם באנסמבל.
מאז הקמתו, האנסמבל זוכה לתגובות נלהבות ולשבחים של האמנים המופיעים איתו, של הקהל ושל הביקורת ("קבוצה מרשימה של צעירים מקצוענים מלאי התלהבות ואידיאולוגיה, בעלי רמה אינדיבידואלית גבוהה ביותר, אנרגיה ורעננות" טבאה צימרמן, ויולנית; "תזמורת סולנים תוססת המקפידה בקנאות על איכות מוסיקלית…איכות ביצוע עוצרת נשימה…חוויה משיבת נפש ממש" גלובס). האנסמבל הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם הקרנגי בניו-יורק, ה"תאטרו קולון" בבואנוס איירס, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג, אולם סאו פאולו בברזיל, ה"קונצרטהאוס" בוינה והאמפיתאטרון "מרגיטזיגט" בבודפשט, השתתף בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים, בהם פסטיבל "אינטרלקן קלאסיק" בשוייץ ופסטיבלים ברוסיה, בפולין, ביוון, בגיאורגיה ובאוסטריה, וניגן בשידורי רדיו וטלביזיה רבים בארץ ובאירופה. בין הסולנים שהופיעו עם האנסמבל נמנים הצ'לן מישה מאיסקי, הכנרים מקסים ונגרוב ואידה הנדל, הויולנית טבאה צימרמן, זמר הקונטרה טנור אנדראס שול, ועוד.
זכה במענקים ופרסים רבים, בהם פרס לנדאו לאמנויות הבמה, מענק הצטיינות מטעם קרן בוכמן-היימן, מענק למנצח צעיר מטעם מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, פרסים מטעם עיריית תל-אביב ומשרד התרבות, וכן תמיכות ומענקים של קרן התרבות אמריקה-ישראל, קרן ריץ', וקרן אמבסדור טורס לתרבות.

אסתר בלשה ז"ל, הייתה פסנתרנית, מחנכת ומורה לפסנתר שגידלה דורות של מוסיקאים צעירים ופעילה רבות בחיים המוסיקליים בארץ ובמיוחד בחיפה עיר מגוריה. בין תלמידיה היו ברק טל, המנהל המוסיקלי של האנסמבל, וכמה מנגני האנסמבל. האנסמבל מנציח את זכרה של בלשה בכל שנה בקונצרט פתיחת העונה, כאשר פסנתרן ישראלי מופיע כסולן בקונצרט. בין הפסנתרנים שהופיעו בקונצרטים ע"ש אסתר בלשה נמנים אלון גולדשטיין, ירון קולברג, סיון סילבר וגיל גרבורג, בנימין הוכמן, ועוד.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי