תנועת הצעירים בקריית ביאליק מסמנת מטרה ברורה – "לקבל לידיה את תיק החינוך"

בעוד אלי דוקורסקי סולל את דרכו לקדנציה נוספת לראשות עיריית קריית ביאליק, צעירי העיר מבקשים להתחזק במועצת העיר


הבחירות בקרית ביאליק מתחממות לקראת הישורת האחרונה, המטרות והמצע של כל סיעה מתבהרות ואחת התנועות הבולטות באזור היא תנועת "צעירים למען ביאליק", שמחזיקה כרגע שלושה מושבים במועצת העיר, אותם ממלאים שני אוצ'קובסקי ראש התנועה, עורכת הדין הדס צור ועורך הדין בן אסבן.

בבחירות הקרובות, שואפת הסיעה להגדיל את כוחה לארבעה מושבים לפחות, כשהמושב הרביעי מיועד לגונן כהן, יושב ראש וועד הורים לשעבר בבית הספר בגבעת הרקפות ופעיל חברתי מוביל בקרייה, זאת על מנת לקבל לידיה את תיק החינוך.

התנועה נוסדה לפני 10 שנים על ידי שני אוצ'קובסקי ועורכת הדין הדס צור. אוצ'קובסקי, שהיה יושב ראש אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה ראה צורך בייצוג נכון של האוכלוסייה הצעירה ברשויות המקומיות, שהיו סגורות במשך שנים לאוכלוסיות המבוגרות יותר בלבד וטיפלו לטענתו אך ורק בצרכים שלהן, כאשר חברי המועצה נבחרים שוב ושוב, וכתוצאה מכך מכהנים במשך עשורים.


אוצ'קובסקי: "הרצון להקמת תנועת הצעירים התחיל עבורי מתוך השאיפה לשפר את המרחב הציבורי והמרחב הביתי באזור בו אני חי. כיום אני רץ בעיר שבה כל הסיעות חורטות על דיגלן את נושא הצעירים בעיר. מבחינתי הדבר מוכיח שהשינוי נעשה, שהצעירים עלו לסדר היום וכיום הם אוכלוסייה חזקה ומשפיעה שלא ניתן להתעלם ממנה. בנוסף לכך שאני שמח מהעובדה שכשהבחירות ייגמרו, יהיה עבורי יותר פשוט לקדם את הנושאים שנלחמנו עבורם במשך שנים".

 

רוצים את תיק החינוך. שני אוצ'קובסקי (משמל) הדס צור ובן אסבן

הקמת תנועת צעירים לנוכח העובדה שהפנייה של התנועה היא כלפי אוכלוסייה שמחקרית מצביעה פחות, מתעניינת פחות וגם פחות מעורבת בחיים הציבוריים – היתה בגדר סיכון, אך למרות זאת הצליחה התנועה לקבל שני מנדטים בבחירות האחרונות למועצה.

כיום ניתן לראות כמעט בכל עיר, במיוחד בקריית ביאליק בה הם רצים, את הדגש על נושא "הצעירים" ואת שילובם במצע של הסיעות השונות.

הדס צור: "העבודה הקשה שעשינו בהתנדבות מלאה בחמש שנים האחרונות, מוכיחה את עצמה ולראיה התמיכה הגדולה שאנו חשים ברחוב מהציבור. אני יודעת שהעשייה ציבורית זורמת בדמנו, בסוף, אנו קמים כל בוקר ועובדים קשה בעיקר עבור ילדינו, המשפחות שלנו והחברים שלנו שגרים בעיר. הרצון שלנו הוא  לשפר עבורם את השירותים והמערכות הניתנות להם ע"י הרשות, החל מנושא החינוך דרך טיפול בעסקים וכלה בפתרונות חניה. כל זאת בשביל ליצור מצב בו המרחב הציבורי נגיש לצעירי העיר בפרט ולציבור בכלל".

בן אסבן: "התנועה שלנו מורכבת מקבוצה של חברה צעירים שלא מחפשים ג'ובים ובאים מתוך מטרה אמיתית כדי להתנדב וליצור שינוי אמיתי עבור העתיד של הילדים שלנו. אחת המטרות שהצבנו היא לקדם את העסקים בביאליק ואנחנו נדאג, בין היתר, להקמת פורום וועדת עסקים, על מנת לפתח את העסקים בעיר וליצור מקומות תעסוקה נוספים. חשוב לזכור כי תנועת צעירים יש רק אחת והאות שלה היא צ'".

בבחירות הקרובות שיתקיימו ב 30 לאוקטובר, אוצ'קובסקי כבר אבא לשלושה ומצפה לתאומים בדרך. אחריו ברשימה, צור אמא לשלושה ילדים, אסבן אבא לילדה וכהן (לו מחכה כאמור המקום הרביעי) הוא אב לשלוש בנות.

היום הם כבר לא רק סיעת הצעירים אלא נבחרת חזקה של הורים צעירים, לכן המצע והמטרות השתנו בהתאם, והתנועה מכוונת להחזקת תיק החינוך ברשות. חלק מהנושאים אותם מתכננת התנועה לקדם בקדנציה הבאה, הם החינוך הבלתי פורמלי, מצלמות בגני הילדים ובגני השעשועים, העצמת מעמד המורה, הכשרה ומיון של הסייעות בגני העירייה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209