יונה יהב וד"ר סער הראל קוראים להורי ביה"ס הפתוח להשיב את הילדים ללימודים

ראש עיריית חיפה יונה יהב ומנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, קוראים להורי בית הספר הפתוח המשביתים את הלימודים מתחילת השנה, להשיב את ילדיהם לבית הספר
 

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד״ר סער הראל, הגיע היום (ראשון) לביקור בביה״ס הפתוח בחיפה והצטרף לישיבת צוות בה ביקש בעיקר לחזק את מנהלת ביה״ס והצוות החינוכי ולהביע בפניהם את הערכתו לעבודה החינוכית המתקיימת בבית הספר.

גם ראש עיריית חיפה, יונה יהב, קרא להורי התלמידים לסיים את השביתה ולהשיב את הילדים ללימודים.

במכתב ששיגר יהב ביום שישי להורים, כתב: "שנת הלימודים נפתחה בהצלחה ובשמחה, ולצערי, ילדי בית הספר הייחודי הפתוח, היקרים מאוד ללבי, אינם שותפים לחוויה, דבר הגורם לי לצער רב. אני קורא לכם להשיב את ילדיכם לספסל הלימודים". עוד הוסיף יהב כי "לאחר חזרת כל הילדים לבית הספר אני וצוותי נשמח לשבת אתכם, ההורים והוועד, לליבון כל המחלוקות והסוגיות יחד עם משרד החינוך".

 

יונה יהב. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

גם ד"ר הראל שיגר היום מכתב להורי בית הספר ובו כתב: "הנני מצטרף לקריאתו של ראש העיר, יונה יהב לחדול מההשבתה המצערת ולהשיב את התלמידים לספסל הלימודים. בית הספר פתוח לקבלת התלמידים ופועל כסדרו".

כמו כן הדגיש הראל במכתבו, כי "עד לחזרת כל התלמידים לבית הספר, לא נקיים שיח עם הנהגת ההורים. אני פונה לכל אחת ואחד מכם, להשיב לאלתר את ילדיכם לספסל הלימודים ומדגיש כי אי ביקור סדיר מהווה עבירה שחלה על ההורים מכוח חוק לימוד חובה. בנוסף, ברצוני לציין כי הפעלת מסגרת אלטרנטיבית, קרי מסגרת חינוכית שאינה חוקית, מסכנת את המפעילים וחושפת אותם ברמת האחריות האישית".

ד"ר הראל בפגישה היום בבית הספר הפתוח. צילום: דוברות משרד החינוך

ד״ר הראל הדגיש היום בפגישה עם המורים כי אין למשרד החינוך כל כוונה לפגוע בייחודיות ביה״ס וכי המשרד מחויב לקהילה כמו בבתי ספר ייחודיים נוספים ברחבי הארץ. למרות זאת המשרד לא יחרוג מן הנהלים הבסיסיים המחייבים כל מוסד חינוכי באשר הוא, כך אמר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות