שף מהקריות תובע רשת בתי קפה בעקבות תאונה מחרידה

השף טוען כי נכווה קשות בתאונה מחרידה בסניף של הרשת בו עבד בקריות. כעת הוא תובע מאות אלפי שקלים
 

תאונה מחרידה שאירעה בקריות, בסניף של רשת בתי קפה ידועה בארץ, הובילה בימים אלה לתביעת נזיקין של שף שעבד במקום.

התובע, תושב קריית ים בן 45, עבד כשף בסניף של הרשת בקריות, בעת שנכווה במטבח באורח קשה בפלג גופו העליון, ראשו, אוזניו וידיו.

בתביעה נטען כי "ביום 30.03.16 במהלך יום עבודתו במטבח עת עבד התובע בסמוך לכיריים, אירע לפתע פיצוץ עז, להבת הכיריים התלקחה וכתוצאה מכך נכווה התובע באופן קשה בפלג גופו העליון ונפגע בראשו, אוזניו וידיו. ממקום האירוע הובהל התובע ע"י אמבולנס לביה"ח "רמב"ם", שם אושפז במחלקת כירורגיה פלסטית ואובחן כמי שסובל מכוויה בדרגה 2 וירידה בשמיעה".

בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בקריות נגד רשת בתי הקפה ונגד חברת הביטוח שלה, דורש השף לקבל פיצוי כספי בגין הנזקים והסבל שנגרמו לו.

 

השף נכווה באורח קשה בתאונה מחרידה. צילום: אילוסטרציה

כאמור ממקום האירוע הובהל השף על ידי אמבולנס של מד"א לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם אושפז למשך יומיים במחלקת כירורגיה פלסטית ואובחן כמי שסובל מכוויה קשות וירידה בשמיעה.

השף טוען בתביעתו כי כתוצאה מהתאונה ונזקיה עבר סאגה מפרכת של טיפולים רפואיים והליך שיקומי ארוך וכואב.

 

"לפתע אירע פיצוץ עז ולהבת הכיריים התלקחה". צילום: אילוסטרציה

היות ומדובר בתאונת עבודה הגיש התובע תביעה למוסד לביטוח לאומי, אשר קבע את שיעור הנכות שלו, בגובה של 36%.

 

אושפז בבית החולים עם כוויות קשות בפלג גופו העליון, ראשו, אוזניו וידיו. צילום: אילוסטרציה

 

לאחר שמיצה את זכויותיו מול המוסד לביטוח לאומי, באמצעות משרד עו"ד לידור פוגל אורן, הגיש השף בימים אלו גם כתב תביעה כנגד הרשת ובה הוא טוען לרשלנות ותובע מהרשת 236,000 שקלים בגין נזקיו.

 

כעת הוא דורש פיצוי של 236,000 שקלים. צילום: אילוסטרציה

בתביעתו טוען השף כי רשת בתי הקפה התרשלה בין היתר בכך שלא הקפידה על סביבת עבודה בטיחותית ולא פעלה לקבלת האישורים הנדרשים, המעידים על תקינות מערכת הגז והציוד הנלווה במקום.

עו"ד לידור פוגל-אורן. מייצגת את השף התובע. צילום: יניר סלע

 

עו"ד לידור פוגל-אורן:

"מעבר לתביעת המוסד לביטוח לאומי אשר במקרה זה הסתיימה לאחרונה, עת נקבעה לשולחנו נכות קבועה בשיעור גבוה, אין עוררין על כך כי המעביד אחראי על ביטחונו ושלומו של העובד. עפ"י החוק והפסיקה הרי שעל המעביד חלה החובה לנקוט את כל האמצעים הסבירים כדי להבטיח תנאי עבודה וסביבה בטוחה ואופטימאלית לעובדיו ובין היתר, להנהיג שיטת עבודה בטוחה, אשר תשמור על העובד מפני מפגע בטיחותי כזה או אחר וכן החובה להעמיד את העובד על קיומן של סכנות אפשריות במהלך ביצוע עבודתו. במקרה זה הפרה המעבידה את חובת הזהירות כלפי מרשנו שבשל רשלנותה יסבול כל חייו מנזקי שמיעה חמורים, צלקות לאורך גופו, כאבי ראש ונזקים רבים נוספים".

טרם הוגש כתב הגנה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות