חיפה: הסתיימה שביתת תלמידי בית הספר הפתוח

היום בצהריים התקיימה פגישה במשרד בחינוך, בה נכחו מנהלי המחוז, ראש עיריית חיפה, יונה יהב יחד עם ראש מינהל החת"ר בעירייה, אילנה טרוק ונציגי ההורים של תלמידי בית הספר. הפגישה נערכה ברוח טובה והושגו בה הבנות
 

תלמידי בית הספר הפתוח בחיפה שבו ללימודים סדירים באיחור של שלושה שבועות. מרבית תלמידי בית הספר לא הגיעו למוסד החינוכי מתחילת שנת הלימודים.

היום בצהריים התקיימה פגישה במשרד בחינוך, בה נכחו מנהלי המחוז, ראש עיריית חיפה, יונה יהב יחד עם ראש מינהל החת"ר בעירייה, אילנה טרוק ונציגי ההורים של תלמידי בית הספר. הפגישה נערכה ברוח טובה והושגו בה הבנות, לפיהן תישמר ייחודיותו של בית הספר כבית ספר ייחודי על-איזורי וכן הוחלט על הקמת צוות משותף לכלל הצדדים, אשר יבנה מתווה פעולה לשנת הלימודים הקרובה ברוח "הפתוח", תוך הצבת יעדים ומטרות, אשר יצעידו את בית הספר לדרך חדשה.

 

בית הספר הפתוח. צילום ארכיון: ראובן כהן

 

במהלך הימים שחלפו מאז תחילת השנה הגיעו לבית הספר רק כ-100 תלמידים מבין מאות תלמידי בית הספר.
הורי התלמידים מוחים על חילוקי דעות עם מנהלת בית הספר וטוענים כי בית הספר איבד את צביונו ואת כל הייחוד שלו וכי כעת אין הבדל בינו לבין בתי ספר אחרים בחיפה.

במהלך השביתה קראו מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל וראש עיריית חיפה, יונה יהב, להורים להשיב את הילדים לספסל הלימודים אך ההורים דרשו כי ימונה בודק חיצוני אשר יבדוק את טענותיהם מול הנהלת בית הספר.

הבוקר הודיע משרד החינוך במחוז חיפה: "מנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל, הוביל שורה של מהלכים בוני אמון שהובילו להחזרת כלל התלמידים ללימודים סדירים. בשבוע האחרון נפגש מנהל המחוז לשיח פתוח שאינו משא ומתן עם מגוון נציגי הורים מבית הספר, תוך בניית הבנות והקפדה על עקרונות חינוכיים להמשך הדרך. מנהל המחוז הבהיר כי ימשיך לקיים דיאלוג עם ההורים והרשות במקביל לעקרונות הבאים, כפי שצוינו בשנת הלימודים הקודמת וטרם ההשבתה:

המשך העמקת הייחודיות הבית ספרית ושמירה על צביונו של בית הספר הפתוח, זאת תוך ליווי מקצועי של משרד החינוך: בית הספר ימשיך להיות מלווה על ידי יועץ פדגוגי מטעם משרד החינוך; תשלומי תל"ן ייגבו על פי נהלי חוזר מנכ"ל; והתלמידים יתקבלו בהתאם לאזורי רישום ועל פי מתווה הייחודיות", כך נמסר.

 

גלית אמסלם מנהלת בית הספר הפתוח בחיפה צילום מתוך פייסבוק גלית אמסלם

יש לציין כי בוועד ההורים אשר הנהיג את השביתה הודיעו אתמול להורים כי הוועד החליט להשיב את הילדים לבית הספר כ"צעד בונה אמון". בוועד מסרו להורים כי ״בימים האחרונים נעשו צעדים בוני אמון בין העירייה, משרד החינוך והורי בית הספר. נוצר אמון שמאפשר פתיחה בתהליך לפתרון המשבר בבית הספר". הוועד הודיע כי "הילדים ואנחנו חוזרים לבית הספר, כולנו כאחד".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות