מגיע לכולם

מפגש הדרכה לעובדי הנהלת כללית בנושא הנגשת השירות, עם עדות מרגשת של המנהלת האדמיניסטרטיבית בקריות שמרותקת לכסא גלגלים
העדויות האישיות המחישו לעובדים את חשיבות ההנגשה. צילום: כללית

העדויות האישיות המחישו לעובדים את חשיבות ההנגשה. צילום: כללית

דמעות התרגשות עלו בעיניהם של יושבי אולם ההרצאות בהנהלת שירותי בריאות כללית, כאשר רונית יעקובי, המנהלת האדמיניסטרטיבית במרכז לבריאות הילד של כללית בקריות, שיתפה מחוויותיה האישיות כנכה בכסא גלגלים. רונית נפגעה לפני מספר שנים בתאונת דרכים, כשכבר הייתה מספר שנים המנהלת האדמינסטרטיבית במרכז ומאז היא מרותקת לכסא גלגלים. אולם, היא לא ויתרה, השתקמה ושבה לעבודתה. לחוויותיה המרגשות נוסף הפן האישי של ריקי קיסר, מרכזת תחום הנגישות במחוז, שבתה סובלת מליקוי חמור מאוד בראיה. הצגת המימד האישי ומתן טיפים ישירות ממי שמתמודד עם נכויות, סייעו מאוד בהעברת המסרים על הנגשת שירות למטופלים.
עובדי ההנהלה של כללית צפו בסרטון הדרכה וקיבלו טיפים כיצד לסייע לאדם עם מגבלה פיזית, נפשית או שכלית, תוך שמירה על כבוד האדם. אין ספק שההיכרות האישית עם רונית וריקי, שהביאו מסיפורן האישי, תרמה להפנמת המסרים.
המפגש נפתח בדבריה של יונה לוין, המנהלת האדמיניסטרטיבית שאחראית על נושא ההנגשה במחוז. יונה, שהיא גם עו"ס בכירה בהכשרתה, ציינה את החשיבות הרבה שמייחסים בהנהלת כללית להנגשת השירות. בשנה שעברה השקיעה כללית מאות אלפי שקלים בהנגשת המרכזים הרפואיים לין וזבולון, כולל רכישת מיכשור מתוחכם המאפשר ללקויי ראיה ושמיעה לקבל שירותי הכוונה. לאחרונה, צויידה גם המרפאה המקצועית של כללית בכרמיאל, בציוד חדיש להנגשת השירות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות