פסטיבל בריאות כללית בקריון

לקראת השנה החדשה ערכו צוותי כללית אירוע קידום בריאות בקריון
מאות ילדים ומשפחותיהם הגיעו לארוע בריאות גדול שערכה כללית לכבוד תחילת שנת הלימודים והשנה החדשה.

כל משתתף קיבל כרטיסיה עם הפנייה לתחנות הפעילות השונות: הדיאטנית שירי שלו מהמרכז לבריאות הילד של כללית בקריון הדריכה בנושא תזונה נכונה ויחד עם הילדים הדגימה הכנת כריכים ממרכיבים בריאים, שהתגלו לילדים גם כטעימים.

אחיות כללית חנה פרנס ואדוה עדי ביצעו מדידות גובה ומשקל ויידעו את ההורים אם יש צורך בפנייה לייעוץ מקצועי נוסף. ניתנה הדרכה כיצד לבחור תיק לבית הספר,  כיצג לארגן אותו נכון ואיך לנהוג כדי למנוע בעיות גב לילדים.

 

חוגגים 6 בקריון. צילום: דוברות כללית

צוות כללית סמייל הדריך כיצד שמור על בריאות הפה והדגים צחצוח שיניים נכון וצוות כללית משלימה העניק לבאי האירוע טיפולי התנסות. הילדים ומשפחותיהם שמחו להצטלם עם דמות חמודי  למגנטים ונהנו מדוכני יצירה עם תכנים בריאותיים. לאחר סבב בתחנות המידע והבדיקות, נהנו באי האירוע מהצגת "הנסיכה בשביל הבריאות", בה הועברו מסרי בריאות באופן חוויתי, כשהילדים לוקחים חלק פעיל במתרחש.

מנסיוננו, מדגיש צוות כללית, ילדים הם סוכני המידע ושינוי ההתנהגותי החשוב ביותר. כשהמסר מועבר להם באופן מהנה ותוך השתתפותם הפעילה, הוא גם מופנם. אירועים אלה הם גם הזדמנות לאתר בעיות רפואיות לפני הכניסה לבית הספר ולטפל בהן בעוד מועד. מצאנו גם שפעילות מהנה ומפגש בלתי פורמלי עם הצוות, שלא בעת מחלה או בדיקה, יוצר עבור הילד אסוציאציה חיובית. בהמשך, הוא ישתף פעולה טוב יותר, גם כשיידרש מתן טיפול, כי המקום והצוות המטפל אינם נתפסים אצלו כאיום אלא, קשורים בחוויה מהנה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות