מתמודדים עם מחלת הפרקינסון

כללית ערכה סדנת תמיכה לחולי פרקינסון ולבני זוגם בקריית בריאות זבולון
 

למחלת הפרקינסון השלכות רבות על איכות חיי המטופלים ובני זוגם המטפלים בהם, וההתמודדות מאתגרת ולא פשוטה.

כדי לתת בידיהם כלי התמודדות ולהעצימם, ערך צוות כללית סדנה מקיפה אשר נערכה הונחתה ע"י צוות המרפאה הנוירולוגית בזבולון: דיאנה ניסן – מנהלת הסיעוד ועו"ס נעמה אדר, יחד עם מירי בלאופלד – רכזת פיתוח מקצועי של הסיעוד במחוז, מהמרפאה הנוירולוגית בזבולון.

הסדנה התבססה על 8 מפגשים עם מומחי כללית במגוון רחב של תחומים: ד"ר צבי סוסל, מנהל המחלקה הנוירולוגית בזבולון, הסביר למשתתפים על מחלת הפרקינסון ודרכי הטיפול בה וד"ר קלרה ברקר – רופאת המחלקה, שהציגה טיפולים מתקדמים במחלה. האחות פנינה סלע כץ – רכזת הסיעוד של כללית במחוז תחום גריאטרי, הרצתה על מניעת נפילות, טלי לביא – מנהלת ריפוי בעיסוק במכון לשיקום נוירולוגי בקרית ביאליק, הציגה את עולם הריפוי בעיסוק.

בנוסף, גל המאירי – פיזיותרפיסטית מהיחידה להמשך טיפול בכללית, שעוסקת בתחום הפרקינסון, העבירה שלושה מפגשי פיזיותרפיה, בהם מפגש ששילב מוסיקה ופיזיותרפיה, כך שגם המטופלים שהתקשו לבצע פעילות גופנית, הצליחו להתנועע ולבצע את התרגילים בליווי הצלילים.

 

סדנת פרקינסון בזבולון. צילום: דוברות כללית

תכנים נוספים שעלו בסדנה התייחסו לבעיות שינה, מיניות, ייפוי כוח רפואי וקשיים עמם מתמודדים בני ובנות הזוג. כמו כן, הציגה נציגת עמותת פרקינסון את העמותה ופועלה.

על חשיבותה של הסדנה המבוססת על מפגש בין אישי היטיב להצביע אחד הזוגות שהשתתפו בסדנה: "למרות שכולם יכולים לגלוש באינטרנט ואפשר לקבל מידע על המחלה והטיפול בה, הסדנה אפשרה מפגש עם אנשים באותו מצב, הן לחולים והן למטפלים העיקריים. כל משתתף יכול היה ללמוד מהאחר המתמודד עם אותם אתגרים במקביל וכך קיבלנו כלים נוספים להתמודדות עם המחלה ולשפר את איכות החיים של כולם, חולים ובני משפחה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות