שלום בית מדומה

הוא רצה להתגרש יותר מהכל, היא מצידה ניהלה מלחמה פסיכולוגית כדי לנקום. על דוכן העדים היא נשברה והאסטרטגיה המלוכלכת שלה נחשפה במלוא הדרה. כל זאת ועוד בטור האישי של עו"ד זהר גולן.
הם נישאו לפני 20 שנים. הספיקו להביא לעולם 3 ילדים מקסימים. הוא היה מהנדס בחברת היי-טק והיא מנהלת שיווק. בשלב מסוים פשוט נגמרה לו האהבה. הוא הרגיש שהוא חנוק והוא לא רצה בה יותר. הוא לא יכול היה להצביע על סיבה מסוימת, פשוט לא רצה בה יותר. היא הייתה אישה מצליחה, חזקה, יפה, מטופחת. אישה מהסוג שמסובבים אחריה מבטים ברחוב. היא השקיעה אלפי שקלים בכל חודש על איפור, לבוש, נעליים, בתי קפה, מספרות, ועוד אלפים על ניתוחים פלסטיים. אבל היא לא עשתה לו את זה יותר. יכול להיות בגלל שבתוך הבית פנימה הייתה מקטינה אותו, נוהגת בו כאוויר, כחייל לצורך ביצוע משימות בלבד. הרגשות שלו, הרצונות שלו, הצרכים שלו תמיד התבטלו כהרף עין והכל, פשוט הכל – בא לפניו.

היא הייתה יוצאת לבלות עם חברות מידי ערב ומשאירה אותו עם הילדים כבייביסיטר. היא אפילו לא הייתה מציעה לו להצטרף מתוך נימוס. מספר פעמים בשנה הייתה נוסעת לחו"ל בלעדיו בטענה שהיא צריכה חופש.

בוקר אחד לפני כשנתיים הוא מצא עצמו במזכירות בית הדין הרבני. הוא לא התייעץ עם עורך דין, הוא הלך אחרי הלב. והלב שלו משך אותו למזכירות בית הדין. קיבלה אותו המזכירה בסבר פנים יפות, וסייעה לו במילוי טפסים להגשת תביעת גירושין.

מלחמתה של האישה לא אחרה להגיע. היא מיד הגישה תביעה לשלום בית. היא אמרה שהיא לא מסכימה בשום פנים ואופן להתגרש.

לאחר שקיבלתי לידיי תביעת שלום בית שרצופה מראשיתה ועד סופה שקרים וסילופים, יצרתי קשר עם עורך דינה של האישה וביקשתי ממנו לפנות להליך של מו"מ. הלקוח שלי, שהרגיש שהאוויר בביתו שלו כבר נגמר, הניח על שולחן המו"מ הצעה נדיבה מאוד. אבל האישה, שחיה עד כה כציפור דרור חופשיה, על חשבונו אבל בלעדיו, טענה שאם הוא רוצה להתגרש הוא צריך לשלם ביוקר. מבט עיניה שידר דבר אחד בלבד- נקמה! היא הייתה בטוחה שהליך משפטי שלם בפני הערכאות השיפוטיות יהווה מזור לעוצמות הנקמה שמילאו את גופה.

היא דחתה כל הצעת פשרה שהצענו ופירשה את רצונו של בעלה לסיים בדרכי שלום כחולשה וכאמצעי סחיטה והרגישה שידה על העליונה.  לבקשתה, הגשנו כתבי טענות בתביעתה לשלום בית ובדיון ההוכחות היא עמדה על דוכן העדים. בחקירתה היא נדרשה לספק תשובות מלאות בהתייחס לנסיבות של כל "צ'ק אין", פוסט ותמונה בפרופיל הפייסבוק שלה – "בנתב"ג עם חברות", "בדרך לסופ"ש פרוע באמסטרדם", "חוגגות לדקלה במועדון ריקודים", "מי אמר משבר גיל 40?". מדייני ההרכב לא נחסכו גם התמונות, תמונות שלא משאירות מקום לדמיון, תמונות שכמויות הבד בהן היו מספיקות בקושי לתלבושת של ילדה בת שנתיים.

החקירה על פרופיל הפייסבוק שלה קיבלה במה בת 67 דקות בדיון ההוכחות, מול 3 דייני הרכב שבשלב מסוים ביקשו לצנזר חלק מהתכנים. אבל אני עמדתי על כך שבשים לב לקיומו של הדיון בדלתיים סגורות, אני מבקשת שכל תכני פרופיל הפייסבוק של "אשת האיש" שמתיימרת בכתבי טענותיה להיות "אשת חייל" שמבקשת שלום בית בדמעות של תנין, יהיו לעיני הרכב הדיינים.

גם פסק הדין לא אחר להגיע – במסגרתו דחו את תביעת שלום הבית וקבעו מועד לסידור גט באופן מיידי, תוך שהיא אינה זכאית לכתובתה בשל התנהגותה אשר אינה הולמת אישה נשואה ועוברת על דת משה ויהודית. 

מוסר השכל – הליכים משפטיים לעולם לא יהווה מזור לנפש. להיפך, לעיתים אתם עלולים למצוא עצמכם מנהלים הליכי סרק ומחויבים בהוצאות משפט.

אם נגמרה האהבה, שום מכונת הנשמה לא תצליח להפיח בה חיים חדשים, פשוט תשחררו ותלכו עם ההצעה הנדיבה שהציעו לכם, כי אם לא, יש סיכוי שבערכאה השיפוטית תקבלו הרבה הרבה פחות.

קארמה איז אה ביץ….

עו"ד זהר גולן-מומחית בענייני משפחה וירושה
טלפון: 052.3857115
קישור לדף הפייסבוק:  http://bit.ly/zohar-golan
קישור לאתר: http://www.zohargolan.co.il
.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט