"החלטתי לתת במה ליין הישראלי ולאוכל הישראלי בבר חדש עם מחירים שפויים"

הבר הישראלי החדש שנפתח בעיר התחתית: "מקומיים ותיירים, שרוצים לשבת במקום קטן ורומנטי עם יין טוב, מוסיקה נעימה ואוכל ליד, אני מזמין אתכם להגיע"
בשקט בשקט, ממש בלי להודיע, נפתח לנו מתחת לאף בר יין קטן ורומנטי בעיר התחתית בחיפה בסימטה צדדית לא רחוק מכיכר פריז.

״נחום – בית יין״, מגיש יינות ישראליים בלבד לצד מנות פשוטות ולא מתחכמות אך עשויות בחוכמה ועם תוצרת מקומית באיכות גבוהה. אז שוחחתי עם ערן, הבעלים ומי שעומד מאחורי הבר והמטבח, שסיפר לי קצת עליו ועל המקום החדש שפתח.

למה לא להגיש יין ישראלי? תמונה: אלבום פרטי

למה לא להגיש יין ישראלי? תמונה: אלבום פרטי

״זה כל כך ברור וטבעי שכשתשב בבר יין ברומא תקבל יין איטלקי ובפריז צרפתי ובברצלונה ספרדי, ומשום מה בישראל תקבל את כל האמורים ואולי כמה ישראליים בתחתית הרשימה, אם בכלל, וזה נשמע הגיוני לכולם. אני מאמין ביין הישראלי וחושב שהוא מיוחד וברמה גבוהה. החלטתי לתת לו במה בבר יין שכל תכליתו הוא יין ואוכל ישראלי".

האם זה נכון שהיין הישראלי יקר יותר בממוצע מחבריו מאירופה?

"כן זה נכון. היינות מחו״ל זולים יותר ואת זה אני מנסה לשנות קודם כל על ידי עבודה ישירה עם יצרני היין. בעיקר הקטנים שביניהם. רובם מבינים ומאמינים שיין צריך להיות נגיש. שנית, אני מתמחר את היינות במחירים שפויים וברווחים נמוכים והדבר שמאפשר לי את זה הוא מקום קטן עם עלויות תפעול נמוכות יחסית".

איתן פרדו-רוקואס וחברים מפרגנים למקום. תמונה: אלבום פרטי

איתן פרדו-רוקואס וחברים מפרגנים למקום. תמונה: אלבום פרטי

ומהיכן הידע?

"אני מאוד אוהב יין, וטיילתי כמעט בכל איזורי היין בעולם ואף למדתי לימודי יין. את היינות הישראלים אני לומד כבר תקופה ארוכה בביקורים ביקבים, פגישות עם היצרנים וכמובן בהמון בקבוקים שנפתחו. בניתי תפריט יינות רחב שכל הזמן מתרחב ומתחדש. אני מקשיב ללקוחות שמגיעים ולומד כל הזמן מה הם אוהבים ומה פחות. זה תהליך מתמשך שאין לו סוף".

"אני מקשיב ללקוחות שמגיעים, מה הם אוהבים ומה לא". תמונה: אלבום פרטי

"אני מקשיב ללקוחות שמגיעים, מה הם אוהבים ומה לא". תמונה: אלבום פרטי

בוא נדבר קצת על האוכל.

"אני קונה גבינות מיצרנים ישראליים מצויינים, ואפילו נקניקים כשרים באיכות מעולה. המנות מאוד ישראליות והתפריט עונתי. הרעיון הוא אוכל שמחמיא ליין. את סטייק הטרטר הצרפתי החלפתי בקובה נייה, את הפרשוטו האיטלקי החלפתי באנטריקוט שעשה כמעט את אותו תהליך ייבוש וכן הלאה".

לאיזה קהל אתה מכוון?

"אוהבי יין בעיקר. מקומיים ותיירים, שרוצים לשבת במקום קטן ורומנטי עם יין טוב, מוסיקה נעימה ואוכל ליד".

ומכל המקומות, למה פתחת את הבר דווקא בחיפה?

"אני תושב עמק יזרעאל והעיר התחתית בחיפה נראתה לי המקום הנכון לפתוח בו בר יין. הנדל״ן עדיין במחירים שפויים, יש בה דו קיום אמיתי, היא מתויירת ומאוד יפה. אז למה לא?".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה