מקורקעת: כשטייסת F16 נכנסת להיריון

זהותה של טייסת F16 אמריקאית מתערערת כאשר בעקבות הריון לא צפוי היא מנושלת מתפקידה כטייסת קרב. המחזה שכבר ביקר בכל רחבי העולם מגיע לתיאטרון חיפה
"מקורקעת" הוא מחזה המספר את סיפורה של טייסת F16 אמריקאית. זהותה מתערערת כאשר בעקבות הריון לא צפוי היא מנושלת מתפקידה כטייסת קרב. היא מאומנת מחדש להיות מפעילת מל"ט (מטוס ללא טייס). כעת, היא משתתפת במלחמה בשלט רחוק, מבסיס Chreech, נוואדה.

מקורקעת

כל יום היא שבה אחרי 12 שעות בקרון ההפעלה, אל בעלה ואל בתה הקטנה, הביתה.
"לנסוע למלחמה כאילו זו עבודה במשמרות". היא מצליחה "להוריד" הרבה מ"הרעים, האשמים".
"האפור" של המסך מחליף את "הכחול", שהיא כל כך אהבה לטוס בו.

היא לפעמים "רואה את עצמה מלמעלה", את אלה שהיא אוהבת, וגם את אלה שהיא הורגת.
עד שיום אחד, רגע לפני שהיא לוחצת שוב על הכפתור…

מנימוקי השופטים: "עבודת משחק מהמורכבות שראינו לאחרונה. אפיון דמויות מדויק, אינטליגנטי ורב פנים, מנעד רגשי רחב ומגוון ויכולת משוכללת לנוע בין מצבים בחופשיות ובביטחון. יכולת גופנית מרשימה, יכולת רטורית וגיוון קולי, אירוניה ושובבות לצד חשיפה רגשית מצמררת".

"מקורקעת", הוא מחזה אשר נכתב לפני כשש שנים והוצג בכל רחבי העולם. בין השאר, עלה בפאבליק תיאטר של ניו יורק, בביצועה של השחקנית ההוליוודית אן האת'ווי ובבימויה של ג'ולי טיימור, והוא מחברם של מחזות רבים אשר זכו לשבחי הביקורות, ביניהן Elephant’s Graveyard, Marie and Rosetta,Into the Breeches! ועוד.

בהצגה בישראל, המחזה תורגם לעברית על ידי השחקנית קרן צור שגם משחקת בו, הציג לראשונה במסגרת התיאטרונטו ביפו ב-2015 וגם זכה בו במקום הראשון ובשלל ביקורות מצוינות.

מקורקעת, 23.10 בשעה 20:30, תיאטרון חיפה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה