כרמל למען הקהילה

במרכז הרפואי כרמל לא רק מחוברים למטופלים ולקהילה אלה גם פועלים לטובת הקהילה. יריד עמותות חברתיות מוצלח התקיים בכרמל זו השנה השניה ברציפות.
 

אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש במרכז הרפואי כרמל אמר כי היריד הינו עוד הזדמנות מבורכת מבחינת כרמל להגברה והעמקה של הפעילות החברתית למען הקהילה.
ביריד השנה השתתפו  5 עמותות מרכזיות מאזור הצפון המעסיקות עובדים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים. העמותות כפר עידוד , בית מרים, עמותת אילן מרכז יום לנכים, מרכז שפיצר המכון שיקום לנפגעי ראש, עמותת שווים עמותה לשיקום תעסוקתי, וכוכב הצפון עמותה לבעלי צרכים מיוחדים. נציגי כל העמותות פרסו דוכנים ברחבת הכניסה לבית החולים ומכרו את תוצרי עבודת העובדים שלהם שכללו עבודות עץ יחודיות, כלי קרימיקה צבעוניים ויפים, עציצים ופרחים , סלים ועבודות יד מיוחדות ועוד ועוד.

בצילום: יריד העמותות החברתיות בכרמל. צילום: אלי דדון

עדי אנדרסון מעמותת שווים אמרה כי " אנחנו כאן בכרמל בפעם הראשונה וזה מאוד מרגש לראות את החום והאהבה שאנחנו מקבלים מהעובדים והמבקרים כאן , זה כיף וגם כבוד גדול עבורנו להיות כאן ותודה רבה על קבלת הפנים ". עמותת שווים עוסקת בשיקום תעסוקתי של פגועי נפש והמרכז הצפוני שלה נמצא בקרית ביאליק. בעמותה מועסקים כ 130 עובדים פגועי נפש ברמות שונות המייצרים עבודות קרמיקה בעיטורים מיוחדים ומספקים אותם לחנויות ומפעלים שונים.
"כל קניה של מוצר מהעמותה היא 100 אחוז תרומה לעובדים ולעמותה, והכל כאן ללא כוונות רווח"  ציינה גב' אנדרסון.

בצילום: יריד העמותות החברתיות בכרמל. צילום: אלי דדון

חן גבעול ממונת פיתוח משאבי אנוש בכרמל אמרה כי " אנחנו מזמינים את כל צוות בית החולים והמטופלים גם יחד להכיר מקרוב את העמותות לרכוש ממבחר המוצרים שלהם ולהשתתף בתרומה חשובה למען הקהילה".  גם אלי לוי מעמותת כוכב הצפון הודה לעובדי כרמל על התרומה וההשתתפות ביריד.  " אנו בעמותה מעניקים שירות לכ 700 מטופלים בכל אזור הצפון , אנו מספקים לאנשים עם מוגבלויות מגוון שירותים בכל תחומי החיים, החל מתעסוקה ודיור ועד טיפול רפואי. כל שקל של קניית מוצר שהכינו העובדים בעמותה הולך נטו לטובת קידום ועזרה לעוד ועוד אנשים עם מוגבלויות . שיתוף הפעולה שלנו עם כרמל הוא פשוט מרגש ויוצא דופן".
חן גבעול מכרמל סיכמה את היריד המוצלח ואמרה " אנו בכרמל רואים חשיבות רבה לחיבור ולאחריות הקהילתית והירד הזה הינו חלק אחר מפעילות קהילתית רבה אותה אנו מפעילים בכרמל. בין הפעילויות השונות נמצאה יום המעשים הטובים, מבצע איסוף ספרים לעמותת סיפור חוזר, ועוד שתופי פעולה רבים וטובים. אנו בכרמל נמשיך יחד עם כל העובדים לחבק את הקהילה בה אנו חיים ולהיות חלק בלתי נפרד ממנה".
 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות