סוכות במרפאות כללית בקריות

צוותי מרפאות כללית קרית ביאליק וצאלון בקריית חיים המשיכו גם השנה במסורת אירוח המטופלים בסוכה שהוקמה בחצר המרפאה. במרפאת צאלון נגנבה הסוכה ואנשי חב"ד התנדבו להקים במקום סוכה יפה וחדשה
צוותי מרפאות כללית קרית ביאליק וצאלון בקרית חיים מערבית המשיכו גם השנה במסורת אירוח מטופלים ואנשי הקהילה בסוכה שהוקמה בחצר המרפאה.

בחצר מרפאת כללית בקריית ביאליק הוקמה סוכת אומנים, שבה הציגו מטופלי המרפאה ובאי בית קסלר של אש"ק ואי"לן עבודות יד שיצרו בתחום הפיסול, ציור, תכשיטים, קרמיקה.

ד"ר אנה קושניר, מצוות כללית רפואה משלימה הסבירה בנושא הטיפולים המשלימים.

ד"ר דן נבון מהמרכז לבריאות העין בזבולון, הגיע עם ציוד נייד וערך בדיקות עיניים, בעיקר לאיתור סיבוכים בקרב חולי סוכרת והאחיות הדריכו את חולי הסוכרת באשר לכללי התנהגות למניעת סיבוכים והקפדה על איזון הסוכרת ועל הטיפול בכף רגל סוכרתית.

צוותי המרפאה ערכו בדיקות לאיבחון מוקדם של תחלואה וחילקו ערכות לבאי האירוע והרופאים שוחחו עם מבקרי הסוכה בנושאי אורח חיים בריא ורפואה מונעת. צוות בית המרקחת הפעיל במקום דוכן לייעוץ רוקחי.

 

אירועי הבריאות בסוכה של מרפאת ביאליק. צילום: דוד ולטמן

במרפאת צאלון בקרית חיים מערבית, הוקמה גם השנה סוכה בשיתוף עם ועד השכונה, ילדי הגן הסמוך הגיעו לקשט את הסוכה ותושבי השכונה הוזמנו לבקר בסוכה ולשלב ארוע חגיגי עם קבלת הדרכה על ידי הצוות  רפואי.

 

חוגגים במרפאת צאלון. צילום דוברות כללית

 

אולם, עוגמת נפש גדולה נגרמה לצוות ולאורחים כאשר ביום הראשון של חול המועד, עת שבו לעבודה מצאו כי הסוכה נגנבה.

ד"ר קטלינה מרקוביץ, מנהלת המרפאה הנמרצת, החליטה לא לוותר ולא לאכזב את מטופליה ופנתה למספר גורמים שיסייעו. לשמחת כולם בית חב"ד בקרית חיים נענה לבקשה ועוד באותו ערב דאגו להקים סוכה כהלכתה במקום זו הגנובה. צוות המרפאה חגג את האירוע עם אנשי השכונה וביום שלאחר מכן התארחה בסוכה קבוצה של יוצאי אתיופיה שריגשו את הצוות בסיפורים על מנהגי העדה בחג הסוכות.

 

ד"ר מרקוביץ עם יוליה שקולניק- המנהלת האדמיניסטרטיבית במרפאת צאלון ליד הסוכה שנתרמה בעקבות הגניבה. צילום: דוברות כללית

לאורך כל ימי פעילות הסוכה דאגו חברי הצוות לשוחח עם המבקרים בנושא רפואה מונעת, חילקו להם ערכות לבדיקות והמליצו על בצוע חיסוני השפעת.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות