"דחוס" – תערוכה חדשה במוזיאון ינקו דאדא

מקבץ תערוכות המנהלות דיאלוג עם המונח "אימת הריק" Horror Vacuai

 

היינו שם תצלום מעובד 2018 צילום יוסי וקסמן

שלי רויכמן – "פנים חוץ" – עבודות מרישום ופיסול מעפרונות המעלות זיכרון ילדות וחוסר השימוש בהם בעידן הטכנולוגי כחומר גלם

יוסי וקסמן – Peep Show – הצצה למסע חייו

שיר מורן – "טעם לוואי" – עיסוק בנושאים כגון יחסי כוחות בין ניצול לשליטה בין המינים.

פצ'יקה רודולף – "תרגיל בייצור מזימות"- אמן אורח מהונגריה במסגרת חילופי אמנים עין הוד-הונגריה

ג'וליאן שגרן – שוד במכולת בעין הוד, עבודת וידיאו

20.10.18 – 1.2.19

פתיחה בשבת 20.10.18 בשעה 12:00

נולי עומר תקרא קטעים מ ״אסתר של הסיגריות״, ספרו החדש של יוסי וקסמן (אחד האמנים המשתתפים במקבץ התערוכות החדש – ״דחוס״) על מוסד המשפחה, על משפחתיות ועל כל הדחס שבהם.

הכותרת: "דחוס" מתייחסת למקבץ התערוכות והפרויקטים הנוכחי הכולל עבודות בטכניקות שונות ובנושאים שונים שלכולם מכנה משותף אחד. כולן מנהלות דיאלוג עם המונח הלטיני "אימת הריק" (Horror Vacuai) – החשש של האמן מהדף הריק. בכולן פרטים צפופים ודחוסים הממלאים את כל משטח היצירה.

יוסי לוחם שוורים של אמא יוצא להילחם באבא אקריליק על בד 2016 צילום יוסי וקסמן

התערוכה המרכזית "פנים חוץ" היא של האמנית הצעירה שלי רויכמן, שעבודותיה נחשפו לקהל בחממת האמנים העצמאיים ביריד צבע טרי האחרון, היא יוצרת עבודות רישום ופיסול מעפרונות. ברישומי העיפרון האינטנסיביים והעדינים על גבי דיקט צבוע בבסיס אקרילי היא חוקרת את טווח אפשרויות הרישום בעיפרון. באמצעות שינוי זוויות ועוצמות הלחיצה של העיפרון על גבי הדיקט יוצרת האמנית טקסטורות ותבניות שונות הנראות כמו עבודת רקמה עדינה. הרישומים עוסקים בנושא הבית,  ותיאורי התפנים מביאים לידי ביטוי את  הניגוד בין המקום החם והמגונן למקום שהוא לעיתים בודד ואפרורי, בו מתבצעות פעולות רפטטיביות וסיזיפיות.

רויכמן יוצרת פסלים מחומר גלם ייחודי לה – ממאות עפרונות מודבקים. אלה הופכים  לחומר גלם חדש שמתוכו האמנית חוצבת, חותכת ומשייפת צורות שונות. הבחירה בעפרונות כחומר גלם פיסולי נשענת על זיכרונות ילדות ומבטאת את חוסר השימוש בעפרונות, שהפכו כמעט מיותרים בעולם הטכנולוגי של ימינו. רויכמן שואבת השראה מן הניגוד בין עולם פנימי עשיר של רגשות, זיכרונות וחלומות, לבין הסביבה היומיומית, בין הביתי למנוכר, ובין טבע לתרבות. עבודותיה של רויכמן עשירות בפרטים ומביאה לידי ביטוי איכות ידנית, המאפיינת מלאכות כפיים עמלניות בתרבויות קדומות או בתרבויות שבטיות רחוקות.

אוצרת התערוכה: רינה גנוסוב

האמן יוסי וקסמן מציג את התערוכה: Peep Show – החיים והמוות של יוסי וקסמן הכוללת חוויית הצצה אל מסע חייו, אל משפחתו ואל אירועים ודמויות משמעותיים בחייו. וקסמן מזמין את הצופים אל מסע מלידה ועד מוות – מסע אבסורדי, הומוריסטי, מיני ויצרי, המתקיים דרך חרירי הצצה, תצלומים וציורים המוצבים בחלל. הדימויים, בעיקר דיוקנאות, מופיעים בתצלומים הלקוחים מתצלומי משפחה ישנים ומתצלומים שצילם וקסמן לאורך חייו. הציורים מתארים את האמן עצמו מילדות ועד בגרות, ודמויות שונות של קרוביו, שצוירו בהשראת תצלומים משפחתיים. הציורים מהווים מעין מראה עקומה וגרוטסקית של בני המשפחה של האמן, הבעות פניהם והלך רוחם מועצמים, והם מתוארים במבט אירוני וחומל בו זמנית.

רודולף פציקה – מכונה ליצור משברים. צילום אברהם אילת

המבע האקספרסיבי מייחד את ציורי האקריליק של וקסמן, והם מצטיינים בצבעוניות עשירה, משוחררת וחומרית. משיחות המכחול עזות וסוחפות, הצורות רוטטות ומעוותות, וכך נוצרת גלריית דמויות דרמטיות וטעונות רגשית, המישירות מבט אל הצופה, ובה בעת מזמינות אותו להביט בהן.

בקופסאות ההצצה, המפתות והמוצנעות בו זמנית, מציג האמן צילומים הומו-ארוטיים וקטעים וציטוטים מתצלומי משפחתו. הצופה מוזמן לרכון, להציץ מבעד לחרירי ההצצה ולחוות חוויה אינטימית, ועם זאת מלאכותית בעליל.

מקור ההשראה לקופסאות ההצצה היא יצירתו של מרסל דושאן – "נתון". במיצב זה מביט הצופה דרך חריר הצצה בדלת עץ ישנה אל פרצה בחומת לבנים, שבעדה נשקף נוף פסטורלי, ולפנים, על מצע של עשבים וזרדים, שוכבת אישה עירומה. במיצב של דושאן, ההתבוננות דרך הסדק מאפשרת מבט אל עולם אחר, עולם אסור ונסתר, ארוטי ואפל. וקסמן מקצין את אקט ההצצה ומוביל את הצופה אל עולם הפיפ-שואו, עולם מפוקפק, שדימוייו נעים בין ארוטיקה לפורנוגרפיה.

וכך בוחר וקסמן להזמין את הצופה לפלוש אל המרחב הפרטי שלו באקט אסור, דרך חרירי הצצה ומבעד לחור המנעול: "מבחינתי, חוויית ההצצה דרך חריר היא אותה חוויה שמתארים אנשים שחוו מוות קליני. הם רואים לפניהם תעלה שבסופה קרן אור בוהקת, וכהרף עין חולפים לנגד עיניהם אירועים ודמויות משמעותיים בחייהם."

אוצרת התערוכה: רינה גנוסוב

התערוכה השלישית טעם לוואי היא של האמנית שיר מורן עבודתה של האמנית שיר מורן מציגה תיאורים משתנים של חללים ביתיים מוזרים שיצאו משליטה, חלקי דמויות נשיות מבצבצים ומצויים במצבים של חוסר איזון וזליגה בים הדגמים המרכיבים את העבודה. כמצע לעבודה בוחרת האמנית לעבוד על פיסות עור פרה שצורתן הושארה כפי שנחתכו מבטנה. כתיבה על עור היא טכניקה עתיקה המשמשת בכתיבת ספרי תורה, תפילין ומזוזות. הציור בנוי מחלקים נפרדים התלויים יחדיו ומציגים תפיסת חלל מורכבת. האובייקטים המתוארים נראים כמארג של פרטי פרטים, אין אור וצל, אין אשליה של עומק ממשי ביצירה. הקומפוזיציה עמוסה בשפע של פרטים היוצרים מקצב, רעש ואי סדר מכוון.

שיר מורן ציור על עור פרה. צילום יותם רונן

באמצעות העודפות והשפע, ובעיקר באופן שבו אלה מחפים על חוסר, על ריק שדורש להתמלא, מורן מעלה ועוסקת בתחושות ובשאלות המעסיקות אותה בחיי היום יום. נושאים כגון יחסי כוחות בין ניצול לשליטה בין המינים. אלא שהאיכויות הבאות לידי ביטוי בצורה כה מובהקת בעבודתה – ומכילות אלימות סמויה, טעם רע, פנטזיות, עיצוב רע, ואפילו "ציור רע" – יוצרות מתח והיררכיה בין האובייקטים בחלל, כך יוצרת האמנית מידה של ריחוק והזרה מהתכנים המורכבים שבהם היא עוסקת.

בהתבוננות נוספת נחשפים ומתגלים עוד ועוד פרטים אשר חושפים השפעות של טכניקות עתיקות וסממנים איקונוגרפיים המשתלבים ויוצרים עבודה מורכבת וטעונה, המבטאת חוויה סובייקטיבית של האמנית את העולם סביבה.

החדר מתייחס למערכת ההתניות והציפיות החברתיות-תרבותיות המעצבת את ההבדלים בין שני המינים ואת זהותם העצמית. הנשים בעבודה אינן מופיעות בשלמותן. שם פנים מציצות וכאן גוף חסר ראש, בתנוחה פתיינית או במבע מזמין. הן נתונות לפירוק כמו חפץ או כמו חלל החדר סביבן. הן הופכות לחפץ בעוד החפצים בעבודה עוברים תהליך של אנימיזם המפיח בהם רוח חיים.

באופן הצגת דמויות הנשים בתוך הגודש והדחיסות ממשיכה מורן לחקור בעבודה זו את המקום שבו נהפכים הפרטים מאסתטיים למטרידים, המקום שבו השפע נהפך לאלים ומאיים, למרות חזותו הראשונית, הפתיינית והממגנטת.

אוצרת התערוכה: ניצן שובל-אבירי

בנוסף תוצג עבודה מיוחדת של פצ'יקה רודולף, האמן האורח מהונגריה במסגרת תכנית חילופי האמנים בניהולה של מרגול גוטמן שמכין יצירה מיוחדת – "תרגיל בייצור מזימות" רודולף פצ'יקה הוא אמן הונגרי המגדיר את עצמו כ"נווד עירוני". הוא נע בין תרבויות שונות, ולפיכך מסוגל לראות את אותם דברים מהיבטים שונים, וחוויותיו שונות באופיין משל אמנים שעובדים בסביבה הרגילה שלהם. במשך שנים הוא עובר בין הונגריה, הולנד וצרפת, בין אקדמיות לאמנות וגלריות לאמנות בהן הרבה להציג את יצירותיו המורכבות, הקונצפטואליות, במיצגים עשויים מחפצים מוכנים ומחומרים שונים בצירופים שנעים בין הארצי לפיוטי ומנצלים כוחות כמו חשמל, מים או להבת נר בקלילות כביכול הנראית כמקרית אך מניבה איכויות חדשות ומתפקדות. הוא נוהג לצרף את רעיונותיו להקשרים התוכניים של התערוכות שבהן הוא מציג יותר מאשר להתאים אותם לחללים הספציפיים. לדבריו, החלקים הבודדים המרכיבים את יצירותיו אינם חשובים ואין בהם מסר. מה שהוא מתכוון לעשות הוא ליצור חלל או מצב שמתגרה ומעורר את המתבונן למחשבה.

שלי רויכמן – רחוב. צילום שלי רויכמן

העבודה המרכזית שפצ'יקה יציג במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד היא מיצב אינטר אקטיבי מורכב ממסך מחשב שעליו מופיעות באופן לא צפוי וריאציות שונות של קונספירציות אפשריות. הצופה מוזמן להרכיב לעצמו את הקונספירציה המועדפת עליו כאמצעות מקלדת שעומדת לרשותו ובאמצעותה הוא יכול לבחור מתוך המחשב את הנתונים המתאימים לו.

אוצר: אברהם אילת

כמו כן תוצג עבודת הוידיאו של השחקן הותיק, תושב עין הוד,ג'וליאן שגרן,  "שוד במכולת בעין הוד" המתארת באופן הומוריסטי מצב דחוס ולחוץ של שוד במכולת של עין הוד.

שעות הפתיחה במוזיאון ינקו-דאדא: ימים א' – ה' בשעות 10:00 – 15:00

יום ו' וערבי חג בשעות10:00 – 14:00

שבתות וחגים בשעות 10:00 –15:30

מחיר כניסה: 24 ₪ למבוגר

הנחות לאזרחים ותיקים, ילדים, חיילים ועוד

מוזיאון ינקו-דאדא,

כפר האמנים עין הוד,

ד"נ חוף הכרמל 30890.

טל': 04-9842350

www.jancodada.co.il


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי

 • חודש הספר העברי

  קניון עזריאלי חיפה חוגג את חודש הספר העברי עם יריד מבצעים ברשת סטימצקי וצומת ספרים ומשעות סיפור מוסיקליות לקטנטנים
 • גרנד - זה כל הסיפור

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר עורך לכבוד שבוע הספר הישראלי פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בתאריכים: 10.6 ו-12.6, בשיתוף עם רשת "צומת ספרים".
 • קניון עזריאלי חיפה "לובש לבן"

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את לקוחותיו לחגיגת שבועות ססגונית וייחודית המציעה מטעמים של מיטב תוצרת הארץ
 • שבועות במוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד

  בחג השבועות 9.6.19 תתקיים ההצגה "ילד בוץ" של תיאטרון הקוקיה, פעילות לילדים ולכל המשפחה ב"מעבדאדא" ובמהלך כל היום יתקיימו סיורים בכפר מלווים בסיפורים.
 • ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת, בספורטן חיפה!

  אם אתם ישראלים בכל המובנים ומתים על תוצרת הארץ זה בדיוק הפסטיבל אותו אתם ממש לא רוצים לפספס! 
 • חוגגים שבועות בחוצות המפרץ

  חוגגים שבועות לכל המשפחה – בחוצות המפרץ מגוון מופעים, מתנפחים, מתחם סדנאות יצירה, מתחם ביוטי הכולל איפור, קעקועים וצמות ועוד.. הכניסה לפעילויות – ללא תשלום
 • מבקרים בגרנד בחג הביכורים

  עופר גרנד קניון חיפה – מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחוויית ניחוחות וטעמים לכבוד החג הכי חגיגי בשנה! האירוע יתקיים בימים רביעי עד שישי, 5-7.6, בחסות חנות המעדנים והדליקטסים באשר פרומז'רי.
 • סופשבוע של אופרה

  גם בקיץ הקרוב חוזרת האופרה הישראלית לעכו לסוף שבוע של מוסיקה שיתקיים, זו השנה השישית, במצודה הצלבנית של העיר עכו
 • "שפים קטנים" בהשראת סיפורים גדולים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך מדי יום שלישי סדנאות בישול בריא לילדים:  "שפים קטנים", בהנחיית הצוות המקצועי של "מבשלים עם תמי".
 • שישי Live במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה, יערוך בימי שישי, במהלך חודש יוני,   במופעי  שישי Live .
 • מופעים והצגות קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  מציע בימי שבת, בחודש יוני מופעים והצגות לילדים ולכל המשפחה.  
 • תערוכת "דרכים נעצמות"

  אירוע מיוחד בתערוכת "דרכים נעצמות" שמוקדשת ליצירתו של שלומי שוורצברג במוזיאון ינקו דאדא
 • פסטיבל היין חוזר לחיפה

  לאחר ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה.
 • ערב התרמה לעמותת ימין סעד

  עמותת "ימין סעד" תומכת ומלווה ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם מחיפה והקריות.
 • של מי החיים האלה

  אחת ההצגות המצליחות בשנות השבעים בלונדון ובברודווי ועובדה גם לסרט קולנוע בכיכובו של ריצ'ארד דרייפוס.
 • Leftovers

  תערוכה חדשה ב"מוזה 42", מכללת אורנים, פתיחה: רביעי 22.5, Leftovers הוא פרויקט אוצרותי שבמרכזו יצירה משותפת של שישה אמנים, סטודנטים לתואר שני, שהם אמנים / מורים
 • פסטיבל "חקלאות, ים ואדם"

  המועצה האזורית חוף הכרמל ועמותת התיירות "כרמלים" מזמינות את הקהל הרחב ליהנות מחג הקציר בנוף הירוק    
 • רוטרי חיפה והטכניון: באוהאוס בחיפה

  יוזמה עצמאית של מועדון רוטרי חיפה מביאה לקידום קשר חשוב בין הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון לאוניברסיטה בדסאו עיר הבאוהאוס בגרמניה.
 • מוני מושונוב באדיבות מרכז עולי אירופה

  יום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה

  כ- 100 איש הגיעו ליום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה בנושא מעגלי תקשורת במציאות משתנה בדיור מוגן
 • מסיבת הרס

  תערוכה "מסיבת הרס" מבקרת את השינויים הערכים החברתיים, התרבותיים, הקהילתיים והסביבתיים הבאים לידי ביטוי בהרס השיכונים הציבוריים ובבנייה החדשה למגורים.
 • "ירחים אלטרנטיביים" ו"צייר את דוד"

  עבודות וידיאו, יצירות רישום וציור של האמן הגרמני רוברט פופלב
 • ביקור הנשיאה העולמית של  ארגון אינרוויל בחיפה

  ארגון אינרוויל (Inner Wheel) הוא ארגון עולמי של נשים מתנדבות הפועל לצד מועדוני רוטרי. בישראל חברות בארגון, זו לצד זו, נשים יהודיות וערביות. 
 • מתנת חג לעיר ממועדון רוטרי חיפה

  בפקניק רב משתתפים חגגו חברי מועדון רוטרי חיפה את חנוכת חורשת רוטרי לשכנות טובה הממוקמת על צלע ההר ליד אכסניית הנוער
 • תערוכת Cultural Mosaic

  פתיחת חגיגית של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים (ציורי מים), רהול צ'אקרבורטי, תתקיים ביום ראשון, 12.05.2019
 • יריד משחקי חשיבה בעופר גרנד קניון חיפה

  מגוון משחקי חשיבה ב-25% הנחה, טורניר נושא פרסים בכל יום, הנחות בלעדיות בימי היריד ללקוחות my OFER ועוד.
 • מורשת בעצמאות

  ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים דלתות ב-71 אתרי מורשת.
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 3

  סופ"ש פעיל בבית הגפן, חיפה – סיורים, מופעים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • מופעים והצגות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ממשיך עם מסורת הצגות לילדים ולכל המשפחה  בימי שישי עם מופעי "שישי "LIVE ובימי שבת במהלך חודש מאי. הפעילות כוללת הצגות, מופעים ופעילויות בחינם
 • הזוכים בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  למעלה מ-30,000 מבקרים פקדו עד כה את הפסטיבל שיימשך עד ה-24 לחודש, ונהנו משפע הצגות מקור, הצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב שנבחרו מרחבי העולם.
 • פסח על-חלל בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך פסטיבל פסח על-חלל עם שלל פעילויות ומופעים לכל המשפחה!
 • פסטיבל פסח בקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר חוגג את חג הפסח בפסטיבל פליי דייט עם מגוון הפעלות ומשחקים אתגריים במהלך חו"ל המועד
 • "ירחים אלטרנטיביים"

  עבודת וידיאו של האמן רוברט פופלב בשיתוף האמנית נדין שליפר
 • We Could Be Heroes

  תיאטרון קליפה גאה להציג את הפרויקט " We Could Be Heroes" . הפרויקט, הינו אירוע פרפורמטיבי, אשר יוצג לקהל הרחב במרחב ציבורי החל מה14 באפריל וב40 ערים שונות ברחבי הארץ.
 • "שפים קטנים"

  סדנאות בישול בריא לילדים בעופר גרנד קניון חיפה
 • בקק״ל יודעים שבא אביב

  מה לעשות עם הילדים בחופשת פסח? קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות חינמיות לילדים (והוריהם) בפריסה ארצית במיוחד לחג האביב ולמזג האוויר הנעים, המתאים לטיולים ברחבי הארץ שצפוי בחול המועד פסח
 • שבת משפחות קבוע בקניון סינמול

  מידי שבת קניון הסינמול פותח את שעריו למשפחות הצפון, לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00.
 • בית הספר לקוסמים צעירים

  בפסח הקרוב בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים מוצאים את ליאור סושרד הבא בבית הספר לקוסמים צעירים – הדור הבא של הקוסמים בישראל
 • רוטרי חיפה תורם לנזקקים לפני החג, "קמחא דפסחא".

  מועדון רוטרי חיפה מגייס מחבריו גם השנה כבכל שנה תרומות נדיבות למען "קמחא דפסחא". התרומות מיועדות לבית ההסעדה
 • "שרוולי עצים"

  אירוע שירה בשיתוף הליקון במוזיאון ינקו-דאדא במסגרת השתתפותה של המשוררת נדיה עדינה רוז במקבץ התערוכות 3D
 • פסטיבל מפה ומצה - בחג הפסח

  מופעים לכל המשפחה, מפגשי סופר, הצגות לילדים, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור ופעילויות מלאכות קדומות
 • פסטיבל תחביבים במתחם חוצות המפרץ

  במהלך חול המועד פסח פסטיבל תחביבים בין התאריכים 21.4.18-24.4.18, ימים ראשון עד רביעי, אשר יציע מגוון רחב של פעילויות מעשירות להורים ולילדים.
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  קניון הסינמול פותח את שעריו בפני משפחות הצפון לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00, ועכשיו הקניון מציג את הפעילויות החדשות בחודש אפריל.
 • ביום הבחירות בוחרים לבלות בגרנד!

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין את כל משפחות הצפון וילדיהם ביום הבחירות, יום שלישי ה-9.4, להופעה של כוכבת הילדים "היללי",
 • מופעים והצגות בימי שבת בחודש אפריל במתחם חוצות המפרץ  

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET, בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך עם מסורת הצגות ומופעים לילדים ולכל המשפחה,  בימי שבת, גם בחודש אפריל.
 • הפנינג בחירות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה חוגג את יום הבחירות בהפנינג לוהט
 • אמנים במושבה פרדס חנה כרכור

  מזה שני עשורים נחשב למוסד אמנותי מוביל. חובבי אומנות ותרבות על משפחותיהם מכל רחבי הארץ פוקדים את מושבת האמנים והיוצרים הגדולה בישראל לשלושה ימים.
 • פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח

  30 מוזיאונים ואתרים הנפתחים לציבור חינם בכל ימי חול המועד פסח, בחסות בנק הפועלים
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 2

  סופ"ש שני פעיל בבית הגפן: סיורים, מפגשים, סרטים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • בשורה חשובה להורים ולילדים לקראת הפסח

  פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות הילדים יקיים השנה לראשונה גם הצגות המותאמות לילדים בעלי צרכים מיוחדים
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  בשבת הקרובה 30.3 המבקרים בקניון ייהנו מסדנת אפייה מפתיעה לקונדיטורים הקטנים – סדנת קפקייקס.
 • ביום הבחירות בוחרים בהפנינג בנמל קיסריה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה ססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • סימנים של חולשה

  תזמורת המהפכה – מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים הפועלים כיום בארץ בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון -חוברת אל ברי סחרוף ורע מוכיח כשאליהם תצטרף גם מקהלת בת שיר – הסימפונית חיפה
 • ירח משתקף באספלט

  גלריה בית הגפן וסטודיו משלך שמחות להודיע על פתיחת תערוכה קבוצתית בפרויקט 'מנהיגות נשים בתרבות' של אמניות המגיעות ברובן מרקע מסורתי.
 • סופ"ש של טעמים בגרנד מרקט

  עופר גרנד קניון חיפה מקבוצת קניוני עופר מציג, זו השנה הרביעית, את יריד האוכל הגדול, המגוון והאיכותי בצפון, "הגרנד מרקט".
 • מוזיאון ינקו דאדא מציג שתי תערוכות חדשות:

  לנה ועודד זידל, ובחלומי… ינקו – עבודות המגיבות ליצירותיו של מרסל ינקו – אייל אסולין – MAU – עבודת קיר בה מוצגים סממני סטטוס היסטוריים אל מול אלה העכשוויים. פתיחה שבת 23.3.19 בשעה 13:00
 • פורים שובר קופות

  חגיגות ענק לכבוד פורים בקניון הסינמול ברוח הקולנוע , בין התאריכים 20.3-22.3 קניון סינמול הופך לפסטיבל פורים.
 • נטלי אילון, ביצה וולקנית, סטילס צילום באדיבות המכון לאמנות / אורנים

    הגלריה I מכללת אורנים

  תערוכה חדשה: מעט אש בכלי נטלי אילון ואבי סבח  אוצרת אורית בולגרו פתיחה 17.3.19, ראשון,12:30 נעילה 18.5.19
 • עופר הקריון קריית ביאליק. צילום: מורן קדוש

  קניוני עופר חוגגים את יום האם במגזר הערבי (عيد الأم)  

  קבוצת קניוני עופר תציין  את יום האם במגזר הערבי  ב 10 קניונים ברחבי הארץ, במסגרת זו יערכו מבצעי ענק של עד 70% הנחה במגוון רשתות מובילות.
 • את פורים חוגגים רק בספורטן חיפה

  מקווים שהכנתם לעצמכם כבר תחפושת מקורית, כי השנה אתם חוגגים את פורים בהפנינג צבעוני ומיוחד
 • לילך לב ארי פרופ קרדיט: יח"צ

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים – פרס גולדה מאיר לשנת 2019
 • "עונות השנה"

  אנסמבל סולני תל אביב בערב מגוון ומהנה בסימן כינור ומנדולינה, עם הסולנים נגן המנדולינה הבינלאומי יקי ראובן והכנר קובי רובינשטיין, ובניצוחו של ברק טל.
 • מחווה למורה והאמן אלי שמיר ולתלמידיו אמני הצפון

  מוזיאון ישראל בחר לקיים מחווה לאמן אלי שמיר ולתלמידיו בני הצפון.
 • פסטיבל מגונדרות

  לכבוד יום האישה – ספורטן חיפה בפסטיבל חגיגי שכולו מוקדש להעצמה נשית
 • סיורי שבתות בלב ואדי ניסנאס

  בואו להכיר את ואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה או תה צמחים מהביל, לשמוע סיפור ולשאול שאלות.
 • רואים משם שומעים מכאן

  סדרה של מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים שבמוסיקאי האופרה הפועלים היום, זמרים, מנצחים במאים ומעצבים. יצירות שצולמו על הבמות הנחשבות בעולם ובאיכות הקרנה מעולה.
 • פסטיבל בנמל: חגיגת פורים צוהלת ושמחה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה פורימית וססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • יום האישה בתאטרון חיפה

  לרגל יום האשה עולות שתי הצגות נפלאות של תיאטרון דימונה על במת תאטרון חיפה
 • היה דבש!

  ממש כמו כוורת דבורים, כך נראה פאב 'מומוס' במהלך ההרצאה בסגנון טד שהעבירה השבוע פרופ. תמר קיסר ממכללת אורנים.
 • משנכנס פורים, חוגגים בגרנד!

  עופר קניון גרנד חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחגוג את החג הכי צבעוני בשנה עם מגוון פעילויות והטבות שלא תרצו לפספס.
 • חוצות המפרץ אאוטלט חוגג פורים שמח לילדים ולכל המשפחה

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך במסורת הפעילות לילדים ולכל המשפחה בחג פורים ומציע שלל מופעים ופעילויות בחינם.
 • קרדיט צילום: סרגיי חרצ'נקו

  נבחרת הטאיקוון-דו של מתנ"ס ליאו באק בהישגים מרשימים

  בשבוע שעבר (ה15.2) נערכה אליפות ישראל בקרבות טאיקוון-דו בעיר אשדוד.  באליפות השתתפו כ- 200 תלמידים מכל רחבי הארץ  ומתוכם 51 לוחמים ולוחמות ירוקים שייצגו את "אגודת מכבי חיפה כרמל", מתנ"ס ליאו באק מבית החברה למתנ"סים, ואת העיר חיפה.
 • חגיגות 30 שנה  לקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר יציין החודש 30 שנה להקמתו בשורה של אירועים ומגוון פעילויות מיוחדות אשר יתקיימו במהלך חודש מרץ.
 • חוגגים את יום האישה הבינלאומי בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון בחיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכן ביום רביעי ה-6.3.19 לחגוג את יום האישה הבינלאומי באירוע מיוחד לנשים שיתקיים במתחם בתי הקולנוע בקניון.
 • המרחב השלישי

  מרחב ייחודי לאמנות ולחינוך בחיפה, המציע "מפגשים חדשים עם שאלות מוכרות" של זהות ושייכות, דרך עבודה עם הצבות אמנות, עמדות התנסות לקהל, ועבודת סדנה.