משלחת נגנים מקמניץ מגרמניה התארחה בקריית ביאליק

ראש העיר, אלי דוקורסקי קיבל מכתב מראש קהילה יהודית בקמניץ בו הבטיחה לעשות הכל בכדי להילחם בגזענות, באלימות ובאנטישמיות

משלחת נגנים, בני נוער מקמניץ , ביקרה בקריית ביאליק והתארחה בקונסרבטוריון העירוני. בני הנוער מגרמניה סיירו יחד עם חבריהם מקריית ביאליק, ביקרו במקומות רבים ברחבי הארץ ואף קיימו מופע משותף באשכול הפיס. המשלחת הגיעה לישראל מספר שבועות לאחר שהעיר קמניץ הופיעה בכותרות לא מחמיאות בכל העולם עקב פרצי אלימות אנטישמית של נאו נאצים בעיר. את המשלחת ליוו נציג עיריית קמניץ, קריס מונסטר וכומר דורותאה לוקה, האחראים על שבוע תרבות ישראל – גרמניה המתקיים מדי שנה בעיר.

מופע משותף של תזמורת קונסרבטוריון קריית ביאליק וקמניץ צילום עיריית קריית ביאליק

דורותאה לוקה מסרה לראש העיר, אלי דוקורסקי מכתב מרות רושר, ראשת הקהילה היהודית בקמניץ, בו התייחסה להתרחשויות האחרונות בעיר: " זה היה הלם עבורינו לחוות את האלימות בעירנו ובמקומות האחרים בסקסוניה. אנחנו מבקשים לומר כי נשאר בקמניץ ובגרמניה ונלחם באלימות ובאנטישמיות".

רושר אף ציינה כי רואה חשיבות רבה במפגשי בני נוער גרמנים וישראליים : " האירועים האחרונים מראים עד כמה המפגשים האלה משמעותיים – לפגוש זה את זה, ליצור מוזיקה ביחד, להכיר אחד את השני – למען שלום, דמוקרטיה ועתיד טוב לכולנו".

ראש העיר, אלי דוקורסקי, בירך את מוזיקאים הצעירים, הודה להם על המופע האיכותי: "כאן על הבמה אתם מופיעים ביחד בהרמוניה מושלמת ואף אחד בקהל לא יודע מעין הגעתם לאיזו מדינה וקהילה שייכים. אנו שואפים להגיע בחינוך בני הנוער לסובלנות, קבלת השונה ורעות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק